
itd \/ \/
https://disinfodigest.pl/disinfopack/
Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir
Organizacja Cargrad oligarchy Konstantina Małofiejewa utrzymywała poufne kontakty z politykami z Europy Zachodniej. Część z nich miała dostawać pieniądze za przepychanie prorosyjskich ustaw.
Do takich wniosków doszli dziennikarze magazynu "New Lines", którzy przeprowadzili śledztwo razem z niemieckimi reporterami telewizji WDR, NDR oraz gazety „Süddeutsche Zeitung". W centrum dochodzenia znajduje się organizacja Cargrad rosyjskiego oligarchy Konstantina Małofiejewa. [LINK]
Został on przed ośmioma laty objęty europejskimi sankcjami, gdy okazało się, że wspierał finansowo separatystów w Donbasie. "Nowaja Gazieta" pisała, że Małofiejew miał opracować nawet plan włączenia Ukrainy do Rosji, który trafił na Kreml. Oligarcha ten jest również blisko związany z Aleksandrem Duginem, ideologiem Kremla, zwolennikiem restauracji imperium rosyjskiego (również Dugin jest objęty sankcjami od 2014 r. i ma zakaz wjazdu do Unii Europejskiej).
Rosjanie chcieli powołać międzynarodówkę skrajnej prawicy
Dziennikarze za pośrednictwem organizacji Michaiła Chodorkowskiego w Londynie dostali wgląd do korespondencji, którą stworzony przez Małofiejewa Cargrad prowadził z zachodnimi politykami skrajnej prawicy. Wśród nich znajdował się doradca szefa włoskiej Ligi (dawniej Liga Północna) Matteo Salviniego. Doradca miał negocjować spotkanie z Małofiejewem w Moskwie, na którym miała być omawiana kwestia finansowania tej skrajnie prawicowej partii. Kiedy sprawą zaczęły się interesować media, spotkanie odwołano.
Ale Małofiejew próbował też za pośrednictwem Cargradu wiązać z Rosją skrajną prawicę z innych krajów. W jednym z wewnętrznych dokumentów organizacji z ubiegłego roku poświęconym sytuacji politycznej w Europie pojawia się opinia, że Rosjanie mają szanse na skaperowanie europejskiej skrajnej prawicy dla swoich celów ze względu na rzekomy wzrost nastrojów eurosceptycznych spowodowany pandemią koronawirusa. W tym celu miała zostać stworzona organizacja o roboczej nazwie Altintern (nawiązująca do komunistycznej międzynarodówki Kominternu i alt-prawicy). Autorzy tekstu nie wiedzą, czy ostatecznie taka organizacja powstała.
Pewne natomiast jest, że we wcześniejszych latach ludzie z otoczenia Małofiejewa nawiązywali kontakty ze skrajną prawicą. Tak było w 2019 r. z niemiecką partią Alternatywa dla Niemiec (AfD).
Na zaproszenie ludzi Małofiejewa do Moskwy mieli przylecieć prominentni politycy tej partii Andreas Kablitz i Björn Höcke. Pierwszy został wyrzucony z AfD za przemilczenie swojej działalności w neonazistowskiej partii. Bronił go przed działaczami partyjnymi właśnie Höcke, szef AfD w Turyngii, który o znajdującym się w centrum Berlina Pomniku Pomordowanych Żydów Europy mówił, że jest „hańbiący dla Niemców". Wielokrotnie twierdził też, że rządów Hitlera nie można oceniać w czarno-białych kategoriach.
Z Małofiejewem spotykał się również inny działacz AfD – Manuel Ochsenreiter. Był on domniemanym zleceniodawcą incydentu, który miał doprowadzić do pogorszenia relacji Ukrainy z Zachodem i zatrzymania jej drogi do NATO. Ochsenreiter zlecił członkom polskiej skrajnej prawicy podpalenie centrum kultury węgierskiej w ukraińskim Użhorodzie na Zakarpaciu, zamieszkanym przez liczną mniejszość węgierską. Zapłacił im za to 1,5 tys. euro, polecając, by całą sprawę sfingowali tak, aby powstało wrażenie, że placówkę podpalili ukraińscy nacjonaliści.
ABW w Polsce szybko ujęła podpalaczy. Wkrótce też wyszła na jaw rola Ochsenreitera, który sfinansował przedsięwzięcie. Gdy zaczęło się śledztwo, w obawie przed postawieniem zarzutów zbiegł do Moskwy. Tam w ubiegłym roku zmarł w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 45 lat.
Ustawa za pieniądze
Dziennikarze znaleźli również poszlaki wskazujące na to, że w 2016 r. Cargrad zorganizował akcję przekupienia jednego z posłów Wolnościowej Partii Austrii. Za wystąpienie w austriackim parlamencie i złożenie projektu ustawy znoszącej sankcje wobec Rosji miał dostać ok. 20 tys. dol. A gdyby ustawa przeszła – kolejne 15 tys. (ostatecznie jednak nie znalazła większości).
Nieco większą kwotę (20 tys. euro) miał dostać jeden z włoskich senatorów Ligi. Rosjanie wymogli na nim, by wystąpił w senacie z przemówieniem, w którym podkreślał, że „sankcje nałożone na Rosję tworzą niepowetowane straty dla włoskiej gospodarki".
Sam mogę ich uczyć. Nie oglądam.uglak pisze: ↑25-03-2022, 14:44Zaufana trzecia strona robi dziś wykład o wykrywaniu i analizie dezinformacji jakby ktoś był zainteresowany:
https://wideo.zaufanatrzeciastrona.pl/w ... informacji
Daj spokój, trup jeszcze się nie nauczył, że na forum może edytować swoje posty zamiast pisać po trzy pod rząd, a Ty mu każesz ogarniać elementarne podstawy Twittera
To chyba oczywiste, że Tusk pomógł w ten sposób nałapać PiS trochę punktów wyborczych.
Co ma wspólnego Czajka z dezinformacją ruskiego trolla pacjenta? Dość skomplikowane połączenie tematów.
co to jest "walka z klimatem"?Pacjent pisze: ↑26-03-2022, 08:20https://shareinfo.pl/gen-skrzypczak-pol ... sc-polski/
Poza tym:
Kto bluzgał na mnie gdy wielokrotnie pisałem tutaj, że walka z klimatem to bzdura i bardzo nam szkodzi?
Wszyscy na ciebie bluzgają . I w sumie to trudno się temu dziwić. Tandem idiotów jaki tu tworzysz o ozobem w pełni na to zasługuje.Pacjent pisze: ↑26-03-2022, 08:20https://shareinfo.pl/gen-skrzypczak-pol ... sc-polski/
Poza tym:
Kto bluzgał na mnie gdy wielokrotnie pisałem tutaj, że walka z klimatem to bzdura i bardzo nam szkodzi?
Fakt. Słowa jak na nią za bardzo wyważone. Za delikatne. Ale czyż nie oddają postawy pani profesor?