Vola

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Vola

30-01-2016, 16:27

Nie Żelazowa, nie Stalowa, nie Sękowa i nie dzielnica Warszawy. Ta Vola jest z Danii, a ściślej mówiąc z Kopenhagi. Młody zespół w ubiegłym roku wydał własnym sumptem debiutancki album Inmazes, który w szerszej dystrybucji ukaże się w Europie w tym roku.

Obrazek

Obrazek

Aktualny skład Vola;
Asger Mygind - wokal i gitary,
Nicolai Mogensen - bas,
Martin Werner - klawisze, elektronika,
Felix Ewert - perkusja.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: Vola

30-01-2016, 16:28

Obrazek

INMAZES – VOLA
2015 (w Polsce 2016), Mascot Records

*****

Parafrazując słowa Szekspira; „Dobrze się dzieje w państwie duńskim”. Młody zespół z Kopenhagi debiutuje albumem, który jest prawdziwym popisem kreatywności. Przy okazji Duńczycy udowadniają, że nie trzeba silić się na ponowne wymyślanie prochu, żeby zaskoczyć świeżą i dopracowaną od początku do końca muzyczną wizją. Inmazes zawiera muzykę, która skutecznie opiera się zaszufladkowaniu, chociaż paradoksalnie jej komponenty stosunkowo łatwo można wyłuskać z tej precyzyjnie ułożonej dźwiękowej mozaiki. Bowiem już otwierający album The Same War zawiera wszystkie elementy, które w rozmaitych proporcjach przewijają się przez całą płytę. Mamy zatem djent’owe riffy spod znaku Meshuggah lub Tesseract, niesamowity groove i niezwykle integralnie brzmiącą w tym kontekście nowoczesną elektronikę, przywodzącą na myśl dokonania Moderata. Klawiszowe motywy idealnie wpasowane są w zawiłe struktury rytmiczne, jak np. w Stray The Skies lub Starburn i - co charakterystyczne dla całego albumu - pomimo przebogatej faktury dźwiękowej, ani na moment nie pojawia się wrażenie przeładowania. Niezwykle umiejętne operowanie nastrojem wyróżnia Owls, gdzie odhumanizowaną polirytmię zestawiono z delikatnymi fragmentami w stylu nowoczesnego prog-rocka, zaś przepiękny singlowy utwór Emily osnuty jest wokół wysmakowanych brzmień elektronicznych, kojarzących się z przywołanym wcześniej Moderatem. Pomimo zaawansowanych rozwiązań formalnych i brzmieniowych, nie byłoby to wydawnictwo tym czym jest, gdyby nie znakomita warstwa wokalna. Bowiem zarówno futurystyczny Feed The Creatures, iście euforyczny Gutter Moon jak i fantastycznie rozbujany A Stare Without Eyes charakteryzuje ta sama wyborna nośność. Dotyczy to zresztą większości utworów na Inmazes. Całość materiału spięta jest klamrą w postaci oryginalnego brzmienia, o niezwykle spójnej palecie barw, zresztą bardzo dobrze korespondującą z okładką albumu. Inmazes zawiera muzykę niewątpliwie zyskującą przy każdym kolejnym odsłuchu, a wychwytywanie kolejnych brzmieniowych i produkcyjnych niuansów, dostarcza niemałej satysfakcji.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9917
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Vola

30-01-2016, 17:10

Miej Pan litość.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: Vola

30-01-2016, 17:15

Miej Pan smak.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9917
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Vola

30-01-2016, 17:21

Póki co mam absmak po próbkach z yt. Włączam BLASPHEMY na odtrutkę i odzyskanie władzy w członkach.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: Vola

30-01-2016, 17:57

Drone pisze:Póki co mam absmak po próbkach z yt. Włączam BLASPHEMY na odtrutkę i odzyskanie władzy w członkach.
Z jutubowni to sobie można właśnie co najwyżej Blasphemy słuchać. Czy z dwudziestopięcioletniej kasety, czy z YT, w tym akurat przypadku na jedno wychodzi :) .
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9917
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Vola

31-01-2016, 12:17

Widzisz, różnica polega na tym, że BLASPHEMY nagrało dzieła wybitne, wysmakowane i o klasycznych proporcjach, więc nawet jak puścisz to w Żuku z kaseciaka, to będzie brzmiało dobrze. Natomiast to, co proponujesz, to pretensja i grafomaństwo. Nie pomoże tu nawet sprzęt za 100k.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: Vola

31-01-2016, 12:27

Drone pisze:Widzisz, różnica polega na tym, że BLASPHEMY nagrało dzieła wybitne, wysmakowane i o klasycznych proporcjach, więc nawet jak puścisz to w Żuku z kaseciaka, to będzie brzmiało dobrze. Natomiast to, co proponujesz, to pretensja i grafomaństwo. Nie pomoże tu nawet sprzęt za 100k.
Używanie takich przymiotników wobec dźwięków wygenerowanych podówczas w piwnicy przez Blasphemy, rozśmieszyło by chyba i ich samych. W jednym jednak muszę się z Tobą zgodzić; Żuk-blaszak jest idealnym miejscem odsłuchowym dla tych "wybitnych dzieł". Najlepiej w drodze na (muzyczny) szrot.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9917
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Vola

31-01-2016, 12:29

Zaraz, zaraz. Chyba czegoś nie zrozumiałem. Chcesz powiedzieć, że "płyta", którą tu opisujesz, jest lepsza niż dowolny album BLASPHEMY?
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Sybir
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12115
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Vola

31-01-2016, 12:31

Kurwaćukoglu, w jakim celu Ty tutaj właściwie się produkujesz? Lubisz potem czytać swoje wpisy? ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: Vola

31-01-2016, 12:51

Sybir pisze:Kurwaćukoglu, w jakim celu Ty tutaj właściwie się produkujesz? Lubisz potem czytać swoje wpisy? ;)
Pewnie chciałbyś usłyszeć coś w tym stylu; : "Żeby tacy jak Ty, mieli ból dupy". Ale nie, nic z tych rzeczy sympatyczny Kolego z Woli, ups, z Ursynowa.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: Vola

31-01-2016, 13:00

Drone pisze:Zaraz, zaraz. Chyba czegoś nie zrozumiałem. Chcesz powiedzieć, że "płyta", którą tu opisujesz, jest lepsza niż dowolny album BLASPHEMY?
Będziesz dla mnie wiarygodny w swoim uwielbieniu dla tych dźwięków, jeśli jeszcze dzisiaj zmienisz forumowy nick na Blasfemiusz, a w avatarze zobaczę kozę mierzącą z łuku. W przeciwnym razie uznam to co piszesz za prowokację, a Twoją retorykę za kolejny przejaw manifestacji forumowej prawdy etapu.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Sybir
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12115
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Vola

31-01-2016, 13:05

Kurwaćukoglu pisze:
Sybir pisze:Kurwaćukoglu, w jakim celu Ty tutaj właściwie się produkujesz? Lubisz potem czytać swoje wpisy? ;)
Pewnie chciałbyś usłyszeć coś w tym stylu; : "Żeby tacy jak Ty, mieli ból dupy". Ale nie, nic z tych rzeczy sympatyczny Kolego z Woli, ups, z Ursynowa.
Nie, chciałbym przeczytać o prawdziwych powodach Twojej aktywności tutaj - nawet mimo obaw, że dopiero to mogłoby wywołać wspomniany ból :D Niemniej, proszę się nie martwić, z takimi dolegliwościami to ja sobie (w razie czego) poradzę.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9917
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Vola

31-01-2016, 13:08

Kurwaćukoglu pisze:
Drone pisze:Zaraz, zaraz. Chyba czegoś nie zrozumiałem. Chcesz powiedzieć, że "płyta", którą tu opisujesz, jest lepsza niż dowolny album BLASPHEMY?
Będziesz dla mnie wiarygodny w swoim uwielbieniu dla tych dźwięków, jeśli jeszcze dzisiaj zmienisz forumowy nick na Blasfemiusz, a w avatarze zobaczę kozę mierzącą z łuku. W przeciwnym razie uznam to co piszesz za prowokację, a Twoją retorykę za kolejny przejaw manifestacji forumowej prawdy etapu.
Zadałem proste pytanie. Czy jakakolwiek płyta BLASPHEMY jest gorsza od "dzieła" zaprezentowanego w tym temacie? Krótka piłka: tak czy nie? Bez pierdolenia farmazonów.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: Vola

31-01-2016, 13:12

Sybir pisze:Nie, chciałbym przeczytać o prawdziwych powodach Twojej aktywności tutaj - nawet mimo obaw, że dopiero to mogłoby wywołać wspomniany ból :D Niemniej, proszę się nie martwić, z takimi dolegliwościami to ja sobie (w razie czego) poradzę.
Przejawiasz zdumiewającą tendencję do doszukiwania się drugiego dna tam, gdzie go nie ma. Skąd tyle w Tobie nieufności?
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Sybir
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12115
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Vola

31-01-2016, 13:17

Kurwaćukoglu pisze:
Sybir pisze:Nie, chciałbym przeczytać o prawdziwych powodach Twojej aktywności tutaj - nawet mimo obaw, że dopiero to mogłoby wywołać wspomniany ból :D Niemniej, proszę się nie martwić, z takimi dolegliwościami to ja sobie (w razie czego) poradzę.
Przejawiasz zdumiewającą tendencję do doszukiwania się drugiego dna tam, gdzie go nie ma. Skąd tyle w Tobie nieufności?
Za dużo "Z archiwum X" w dzieciństwie. Plus skrzywienie zawodowe. Dziwi mnie po prostu, że ktoś - w tym przypadku Ty - nie zdaje sobie sprawy z tego, jak nieistotne dla naszego forum zespoły promuje ;) Jakie są motywy, jakie są cele?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
535

Re: Vola

31-01-2016, 13:19

Czy temat i opis dotyczy między innymi tego numeru?
[youtube][/youtube]
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Vola

31-01-2016, 13:21

Sybir pisze:Kurwaćukoglu, w jakim celu Ty tutaj właściwie się produkujesz? Lubisz potem czytać swoje wpisy? ;)
stawiam tezę, że jest "wychowany na Trójce" i prowadzi działalność misyjną
Grrrówno!
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: Vola

31-01-2016, 13:21

Drone pisze:
Kurwaćukoglu pisze:
Drone pisze:Zaraz, zaraz. Chyba czegoś nie zrozumiałem. Chcesz powiedzieć, że "płyta", którą tu opisujesz, jest lepsza niż dowolny album BLASPHEMY?
Będziesz dla mnie wiarygodny w swoim uwielbieniu dla tych dźwięków, jeśli jeszcze dzisiaj zmienisz forumowy nick na Blasfemiusz, a w avatarze zobaczę kozę mierzącą z łuku. W przeciwnym razie uznam to co piszesz za prowokację, a Twoją retorykę za kolejny przejaw manifestacji forumowej prawdy etapu.
Zadałem proste pytanie. Czy jakakolwiek płyta BLASPHEMY jest gorsza od "dzieła" zaprezentowanego w tym temacie? Krótka piłka: tak czy nie? Bez pierdolenia farmazonów.
Obydwaj wiemy, że to są praktycznie nieporównywalne rzeczy. Więc proszę nawet nie próbować wpuszczać mnie w ten kanał. W tym co robiło Blasphemy (i wielu ich późniejszych epigonów), generowane przez nich dźwięki były tylko środkiem, a nie celem samym w sobie. Ich percepcja w ogromnej mierze zależała od stopnia zaangażowania czy też wtajemniczenia danego słuchacza. To jest poziom podświadomości. A fakt, że cieszą się takim uznaniem a nawet kultem w pewnych kręgach, to, no cóż, świadczy o autentyzmie tego co robili.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: Vola

31-01-2016, 13:25

Plasfodeur pisze:
Sybir pisze:Kurwaćukoglu, w jakim celu Ty tutaj właściwie się produkujesz? Lubisz potem czytać swoje wpisy? ;)
stawiam tezę, że jest "wychowany na Trójce" i prowadzi działalność misyjną
Ja pochodzę z rodziny rolniczej, gdzie etos "Trójki" nie dotarł. Jedyne czego słuchałem w dzieciństwie to słuchowisko W Jezioranach emitowane na PR I.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
ODPOWIEDZ