kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

ODPOWIEDZ
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2726
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

19-11-2023, 21:42

Pelson pisze:
19-11-2023, 21:34
na półkę trafiają tylko te pozycje, co do których wiem, że będę ich słuchał
To chyba podstawa dla każdego rozsądnego człowieka, który wydaje na muzykę pieniądze.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2293
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

19-11-2023, 22:04

knaar pisze:
19-11-2023, 21:42
Pelson pisze:
19-11-2023, 21:34
na półkę trafiają tylko te pozycje, co do których wiem, że będę ich słuchał
To chyba podstawa dla każdego rozsądnego człowieka, który wydaje na muzykę pieniądze.
W teorii tak. W praktyce- niekoniecznie. Pierwszy przykład- preordery. Mnóstwo osób kupuje w ciemno, sugerując się nazwą, kolorem okładki, albo chęcią zaspokojenia impulsu chciejstwa. Potem te płyty zalegają na regałach, niesłuchane. Zapytasz skąd wiem, że niesłuchane? Bo kupuję je z drugiej ręki, jeszcze w folii, po kilku, kilkunastu latach od wydania. Kilka dni temu przyszedł do mnie debiut Krypts, zalakowany jak Dark Descends przykazał i nieskalany słuchaniem. Nie, żebym miał coś przeciwko, ale czasem taka postawa wysysa płyty z rynku zaraz po premierze i zmusza albo do polowań po distrach albo do brania udziału w tym chocholim tańcu kupowania na akord, natychmiast po premierze lub nawet jeszcze przed nią.
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2169
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

19-11-2023, 22:10

Pelson pisze:
19-11-2023, 22:04
knaar pisze:
19-11-2023, 21:42
Pelson pisze:
19-11-2023, 21:34
na półkę trafiają tylko te pozycje, co do których wiem, że będę ich słuchał
To chyba podstawa dla każdego rozsądnego człowieka, który wydaje na muzykę pieniądze.
W teorii tak. W praktyce- niekoniecznie. Pierwszy przykład- preordery. Mnóstwo osób kupuje w ciemno, sugerując się nazwą, kolorem okładki, albo chęcią zaspokojenia impulsu chciejstwa. Potem te płyty zalegają na regałach, niesłuchane. Zapytasz skąd wiem, że niesłuchane? Bo kupuję je z drugiej ręki, jeszcze w folii, po kilku, kilkunastu latach od wydania. Kilka dni temu przyszedł do mnie debiut Krypts, zalakowany jak Dark Descends przykazał i nieskalany słuchaniem. Nie, żebym miał coś przeciwko, ale czasem taka postawa wysysa płyty z rynku zaraz po premierze i zmusza albo do polowań po distrach albo do brania udziału w tym chocholim tańcu kupowania na akord, natychmiast po premierze lub nawet jeszcze przed nią.
Wydaje mi się że to może być też inna przyczyna, w dobie cyfry zanim dotrze do kogoś fizyczny nośnik może mieć płytę osłuchaną do porzygu, przynajmniej ja w dzisiejszych czasach nie kupuje w ciemno
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2726
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

19-11-2023, 22:27

W latach 90-tych nie kupiłem ani jednej kasety w ciemno. Albo była pożyczona od znajomego na wstępne zapoznanie, albo w sklepie się słuchało te pare chwil. Później cd to się w media markt albo empiku słuchało przed kupieniem. Ewentualnie chodziło do kafejki internetowej pościągać próbki nowości, bo na początku lat dwutysięcznych nie każdy student miał Internet w domu. Obecnie też zanim coś kupię to szukam w sieci próbki, czy to ma ręce i nogi. Nie muszę słuchać całej płyty, ale chociaż jakieś fragmenty, które mi o całej płycie sporo powiedzą.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10723
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

19-11-2023, 22:37

Skoro w te stronę skręciła rozmowa, to osobiście nie widze niczego złego w kupowaniu w ciemno. Czasem, choc rzadko, robie to, chociaz z takimi i starymi kasetami, wiec nawet jak trafię na kiepska muzyke, to strata jest niewielka. Zycie to pudelko czekoladek, fajnie dac sie czasem zaskoczyc, a różnorodność to przyprawa życia:)
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

20-11-2023, 12:11

vicotnick pisze:
19-11-2023, 12:56
Pszeprosiny pszyjente (:
Jesteś sóper kolerzka,hyba jedynym jakiego mam na tym forum,jak byś nie pżyjoł pżeprosin to nie wiem cobym zrobił,w pewnym momencie rozwarzałem nawet samobuja pżez samospalenie!
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2293
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

20-11-2023, 14:28

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
19-11-2023, 22:37
Skoro w te stronę skręciła rozmowa, to osobiście nie widze niczego złego w kupowaniu w ciemno. Czasem, choc rzadko, robie to, chociaz z takimi i starymi kasetami, wiec nawet jak trafię na kiepska muzyke, to strata jest niewielka. Zycie to pudelko czekoladek, fajnie dac sie czasem zaskoczyc, a różnorodność to przyprawa życia:)
Nie moje podejście zupełnie, za duże ryzyko wtopy finansowej, a w sprzedaż nie chce mi się bawić.
Zamiast zakupów w ciemno uprawiam sprawdzanie w ciemno, głównie losowych rekomendacji z youtuba, zwłaszcza spoza obszaru agresywnego grania. Tak np poznałem Muslimgaze, Arvo Parta, Macroblank czy Still Corners. Się sprawdza się.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14488
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

20-11-2023, 15:09

AdrianSmith pisze:
20-11-2023, 14:46
https://www.discogs.com/user/AdrianSmith68/collection

coś ucieło
sorki jesli ktoś chciał looknąc
teraz działa Obrazek
gdybym był milionerem też bym tak miał ;) no ale nie jestem :roll: :wink:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
AdrianSmith
w mackach Zła
Posty: 966
Rejestracja: 25-12-2011, 15:29

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

20-11-2023, 15:40

Fajnie się to wszystko czyta
poza pisaniem dewastatora ale tu nie oczekiwałem niczego innego

cóż - poświęciłam sie swojej pasji lata temu i , być może wielu z piszących tu Forumowiczów nie było na tym łez padole . Nie oczekuję też jak to jeden dzban wypisuje jakiś ołtarzy , czołobicia i temu podobne . Na własnym przez siebie osobiście założonym wątku co jakiś czas informuję o tym że udało mi sie powiększyć moją pasję o kolejną barierę . Oczywiśćxie chodzi o ilość posiadanych przeze mnie płyt .
Na innym z wątków - " co ostatnio kupiliście " ludziska wklepują zdjęcia płyt i nikomu to nie przeszkadza , nie drażni .... zjawisko normalne - ludzie kupują - życie . Nawet dewastator niczego nie wypisuje , dupa go nie ściska
Ze mną już tak nie jest - jak raz na rok napiszę i jazda :-)
cóż , wypada siedzieć cicho , nie pisać , nie pochwalić sie . Niestety choć z racji choćby wieku wypadało by olać , odpuścić , mam dusze buntownika :-) . nie dam się zniechęcić do napisania raz na jakiś czas posta .
Pewnie w realu , taka rozmowa czy to dyskusja potoczyła by sie zgoła inaczej ale jest jak jest .
ps . jesli chodzi o płyty ktore posiadam w kilku wydaniach ( ten sam tytół ) - są to rózne wydania , na różnych nośnikach - to dla mnie jakby zupełnie rózne pozycje /płyty . Tak to jest zbieractwo
Ktoś kto słucha "tylko cyfrowo " z całym szacunkiem dla Niego - nie wyśmiewqam tego ani nie krytykuję - pewnie tego nie zrozumie . Co do tych w/w kapel których nie mam w kolekcji , co zrobić po prostu nie trafiły mi się żeby kupić , ale dzięki nazwy zanotowałem,
Dla tych co sie martią o moją rodzinę - spoko - familia daje radę , wychowana , wykształcona już na własnym garnuszku , Wife nie jest szczęśliwa z moich hobby ale trzydzieści kilka lat w związku świadczy że w pewien sposób to toleruje
aaaaaa .
właśnie dopinam duży deal - ok 40 tytułów ( vinyle - stare klasyczne granie m.in Ashbury ( 1 press ) Moby DIck , Ossian , Omen - Węgry ostatni brakujący White Goat - Bathory and more za kilkadziesiąt tysi .
oczywiście po transakcji bądą wklepane na Discogs ale jeszcze chwila
pozdrawiam
AdrianSmith
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8194
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

20-11-2023, 18:25

AdrianSmith pisze:
20-11-2023, 15:40
cóż , wypada siedzieć cicho , nie pisać , nie pochwalić sie
wystarczy po prostu olać i robić swoje

ludzie mają różne zdania, przecież nie trzeba się nimi przejmować
PLASTIK NIE JEST METALEM
sisterhood
postuje jak opętany!
Posty: 369
Rejestracja: 21-12-2010, 16:26

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

20-11-2023, 19:25

Pasja to piękna sprawa. Wytrwałości życzę!
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4459
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

20-11-2023, 20:26

devastator77 pisze:
19-11-2023, 12:37
Jakaś bladź znowu mnie ocenzurowała i mój wpis o patologi Płytowego jezusa zniknął.To już kolejny raz,jak by tego było mało niedawno też zniknęły moje wpisy o popapranych kociarzach.
Zapytam krótko:która łajza to robi?
Mamy tu do czynienia z syllogomanią,takie rzeczy to się leczy,są terapie,a tymczasem ogłupiałe murzyństwo go dopinguje,wpędza dalej w chorubsko,nikt nie dostrzega,że jego najbliższa rodzina cierpi,,że są codziennie oszukiwani,okłamywani,a wszystko po to by kupić kolejną niepotrzebną płytę.
Czy ktoś tu o tym pomyślał?
ja, a co?
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10723
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

20-11-2023, 20:31

Uuu, ktoś zaraz wyleci z saloonu przez okno do poidła dla konia.
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6679
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

20-11-2023, 20:32

Lewactwo specjalizuje się cenzurowaniu. Zero zaskoczenia. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

21-11-2023, 12:01

Najprzewielebniejszy pisze:
20-11-2023, 20:26
devastator77 pisze:
19-11-2023, 12:37
Jakaś bladź znowu mnie ocenzurowała i mój wpis o patologi Płytowego jezusa zniknął.To już kolejny raz,jak by tego było mało niedawno też zniknęły moje wpisy o popapranych kociarzach.
Zapytam krótko:która łajza to robi?
Mamy tu do czynienia z syllogomanią,takie rzeczy to się leczy,są terapie,a tymczasem ogłupiałe murzyństwo go dopinguje,wpędza dalej w chorubsko,nikt nie dostrzega,że jego najbliższa rodzina cierpi,,że są codziennie oszukiwani,okłamywani,a wszystko po to by kupić kolejną niepotrzebną płytę.
Czy ktoś tu o tym pomyślał?
ja, a co
Wiec chciwy żydzie ,że to twoje cenzurowanie mi się nie podoba!
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9250
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

21-11-2023, 12:06

Wiec 😀
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8194
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

21-11-2023, 12:48

milczenie o wiec
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Mass-Turbo
postuje jak opętany!
Posty: 477
Rejestracja: 19-04-2017, 12:16
Lokalizacja: west mazovia

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

21-11-2023, 13:57

Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10723
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

21-11-2023, 15:20

est pisze:
21-11-2023, 12:06
Wiec 😀
Wzburzony obserwator
Chop wood. Carry water.
ODPOWIEDZ