Nie wygląda. Zresztą w chuju mam nastoletnich niedorozwojów z gównem w głowie i rozkminianie ich "egzystencjalnych problemów". A jak się już chcą brać za granie to niech się pokuszą o coś więcej niż przebieranki za lata 90te. Jest to kurwa co najmniej żenujące, jak te tribute bandy z innego tematu.C//A pisze: ↑20-06-2026, 14:02Nie znam za dobrze dorobku DF. Niezależnie od tej nazwy, jak w/g Ciebie wygląda "prawdziwy" zespół BM zakładany współcześnie przez obecnych nastolatków?olgims pisze: ↑20-06-2026, 11:29Dobre!!! Oby tylko nie okazali się być jakaś nastoletnia emo-grupa od rekonstrukcji lat 90tych jak to nieszczęsne diabolical fullmoon, na które dał się nabrać niejeden sezonowiec.Stoigniew pisze: ↑18-06-2026, 21:04Foulpest - Come unto evil
dwa numery, niecałe 12 minut muzy ... ale kurwa jakiej !!!!!
zajebista czarna polewka bez udziwnień, w stylu starego Szron czy innego Darkthrone (jak jeszcze grał black metal)
wydane na "siódemce" jakis czas temu, a teraz na kasecie przez Garazela.
zdecydowanie czekam na następne ruchy i chce więcej !!!!!
Polski BM
Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed
-
olgims
- rasowy masterfulowicz
- Posty: 2335
- Rejestracja: 06-09-2010, 23:25
Re: Polski BM
"Hostis Dei, pietatis, et misericordiae"
-Werner von Urslingen
I laugh as I cast the first stones at Christ
-Werner von Urslingen
I laugh as I cast the first stones at Christ
-
olgims
- rasowy masterfulowicz
- Posty: 2335
- Rejestracja: 06-09-2010, 23:25
Re: Polski BM
Blek metal musi być radykalny, inaczej to tylko bzyczące muchy i skrzeczące żaby!Ascetic pisze: ↑25-06-2026, 11:27Miałem kilka pewniaków. "Merytoryczne wypowiedzi" typu: "Gówno/ cyrk/ kabaret" (wiadomo, lol-ki nigdy nie zawodzą) i te już bardziej merytoryczne "to nie morphine" (z czym właściwie można się zgodzić). Mam jeszcze 2 ze dwa teksty bez których to miejsce nie byłoby tym miejscem. Przyznać też muszę, że porównania do IRA bym się kurwa jednak nie spodziewał xD
Krew czaszki i wielkie kurwa zło to jedyna droga!
"Hostis Dei, pietatis, et misericordiae"
-Werner von Urslingen
I laugh as I cast the first stones at Christ
-Werner von Urslingen
I laugh as I cast the first stones at Christ
- Ascetic
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 17855
- Rejestracja: 10-01-2015, 15:54
Re: Polski BM
Tyle, że to w pewnym sensie jest radykalne. Reakcje odbiorców mogłyby na to wskazywać (aczkolwiek w innych banieczkach raczej w superlatywach to idzie). Inną sprawą, jak ktoś ma odczucie, że bm w swojej radykalności sprowadza się do jakichś lofajrawbleków (w aspekcie muzycznym), czy hajlowania (w aspekcie ideolo) ... to ja z tym już nic nie jestem w stanie zrobić. Tutaj bym spojrzał na chyba najbardziej ostatnimi laty propsowany na scenie BM Kaevum (którego swoją drogą lada moment będę niedługo znów podążał. Ziomki są z Tromsø, a nawet jeszcze bliżej mnie xD). OK, klasyczne, wtórne do bólu, do bólu też czyste w formie, a, że idealnie oddające pewne emocje, które stoją za blekiem? Wartość dla mamoni co lubią tę samą piosenkę słuchać w 300kowerach. Radykalności ja tam nie widzę. Bo stara formuła z radykalnością z mojej perspektywy nic nie ma wspólnego. Ideologicznie? Dla nich pewnie tak*. Dla chłopaka z polskich bloków pewnie nie.olgims pisze: ↑25-06-2026, 11:31Blek metal musi być radykalny, inaczej to tylko bzyczące muchy i skrzeczące żaby!Ascetic pisze: ↑25-06-2026, 11:27Miałem kilka pewniaków. "Merytoryczne wypowiedzi" typu: "Gówno/ cyrk/ kabaret" (wiadomo, lol-ki nigdy nie zawodzą) i te już bardziej merytoryczne "to nie morphine" (z czym właściwie można się zgodzić). Mam jeszcze 2 ze dwa teksty bez których to miejsce nie byłoby tym miejscem. Przyznać też muszę, że porównania do IRA bym się kurwa jednak nie spodziewał xD
Krew czaszki i wielkie kurwa zło to jedyna droga!
Nie będę rozmiękczał, bronił tego co jest pewnie nie do obrony, dla tego, kto ma wyjebane na argumenty, ale wiem, że za tym stoi blek, taki z z serducha, a nie cośtamcośtam. U nie zajawkowicza jednorocznego przypadkowego losowego wypadkowego niedorobionego.
* Okładki dwóch płyt są tak kurewsko norweskie, że się bardziej nie da. Tekstowo? Też blisko tego, co nawet Polak będący tam 20 razy, nie jest w stanie złapać.
Tera pora na mój ulubiony OT, norweski OT: Swoją drogą byłem przekonany, że na "Ultra" poszli na łatwiznę i wrzucili zdjęcie rzeźby Vigelanda.



Polecam sobie w tym pięknym parku klapnąć i zapuścić jakiegoś kaevuma, czy innego kråbøla. Radykalności zero, ale przynajmniej się posiedzi w pięknym parku, z robiącymi jak dla mnie mocne wrażenie estetyczne rzeźbami, w liczbie kurewsko mnogiej.

I tak jak cała Norwegia jest upstrzona rzeźbami, jak same rzeźby srakami mew, od małej do jeszcze mniejszej mieściny (mają kompletnego pierdolca na tym punkcie) tak te z w Parku Vigelanda są tym co może dać jakiś tam obraz ... a czego, no właśnie czego, hwc?
lys på slutten av lys
dra til helvete
dra til helvete
- 10,5
- postuje jak opętany!
- Posty: 340
- Rejestracja: 09-12-2014, 08:28
Re: Polski BM
Nie chodzi jednak o muzykę a próbę asymilacji, ktorą IRA robiła w stosunku do metalowych środowisk. Wielki Mrok nie jest zły, aczkolwiek ich punkowo-hipsterskie oblicze wydaje się być bardziej szczerym niż bm...Ascetic pisze: ↑25-06-2026, 11:27Miałem kilka pewniaków. "Merytoryczne wypowiedzi" typu: "Gówno/ cyrk/ kabaret" (wiadomo, lol-ki nigdy nie zawodzą) i te już bardziej merytoryczne "to nie morphine" (z czym właściwie można się zgodzić). Mam jeszcze 2 ze dwa teksty bez których to miejsce nie byłoby tym miejscem. Przyznać też muszę, że porównania do IRA bym się kurwa jednak nie spodziewał xD
Nono.
- nagrobek
- zahartowany metalizator
- Posty: 4332
- Rejestracja: 15-10-2014, 11:08
Re: Polski BM
+1Żwirek i Muchomorek pisze: ↑25-06-2026, 11:09Bardzo dobre. Daję okejkę, bo będą z nich ludzie. Może nawet już są. Wygląda na to, że mają na siebie pomysł.
w dupie mam prawidła sceny takiej czy srakiej, podoba mi się. zobaczymy jak całość będzie się prezentować.
- Bloodcult
- mistrz forumowej ceremonii
- Posty: 7744
- Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
- Lokalizacja: Łódź
Re: Polski BM
Jak się fani Oasis biorą za Black Metal to nic dziwnego że takie ogniskowe pląsy im się podobają.
No cóż. Potańczyli przy ognisku, coś tam się słowiańskimi klimatami poinspirowali, wokale troszkę jak Pidżama Porno z okresu demówek/Futuristy, trąbkę czy tam saksofon dodali, "Święto Wiosny" bo wiecie państwo - Strawińskiego słuchamy (nota bene rusek, nie ?) no i mamy nową awangardę
Jakbym był w liceum w klasie humanistycznej to może też bym się nabrał
No cóż. Potańczyli przy ognisku, coś tam się słowiańskimi klimatami poinspirowali, wokale troszkę jak Pidżama Porno z okresu demówek/Futuristy, trąbkę czy tam saksofon dodali, "Święto Wiosny" bo wiecie państwo - Strawińskiego słuchamy (nota bene rusek, nie ?) no i mamy nową awangardę
Jakbym był w liceum w klasie humanistycznej to może też bym się nabrał
- Ascetic
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 17855
- Rejestracja: 10-01-2015, 15:54
Re: Polski BM
Ostatnie co bym powiedział, to, że są to hipsterzy. Znam o tyle o ile można znać kogoś od .....10,5 pisze: ↑25-06-2026, 14:58Nie chodzi jednak o muzykę a próbę asymilacji, ktorą IRA robiła w stosunku do metalowych środowisk. Wielki Mrok nie jest zły, aczkolwiek ich punkowo-hipsterskie oblicze wydaje się być bardziej szczerym niż bm...Ascetic pisze: ↑25-06-2026, 11:27Miałem kilka pewniaków. "Merytoryczne wypowiedzi" typu: "Gówno/ cyrk/ kabaret" (wiadomo, lol-ki nigdy nie zawodzą) i te już bardziej merytoryczne "to nie morphine" (z czym właściwie można się zgodzić). Mam jeszcze 2 ze dwa teksty bez których to miejsce nie byłoby tym miejscem. Przyznać też muszę, że porównania do IRA bym się kurwa jednak nie spodziewał xD
Co do kwestii próby asymilacji. Grają swoje co im tam się buja w głowach. Mój zarzut zawsze był taki jak rozmawialiśmy o muzyce, że zbyt duże spektrum inspiracji ma miejsce. Myślę, a nawet wiem, że nie celują w żadne środowisko, nie chcą nikomu obżenić czegoś, ani przemycić. Nie jest to celowane w żadną grupę odbiorców. Punktem wyjścia jest blek, a, że w domu gdzie sztuka gdzieś tam była, różnie się słuchało, to i słychać to w muzyce tej już przetworzonej przez dorosłego człowieka. W tym kontekście zarzut moim zdaniem nietrafiony. Kalkulacji brak. Czysta zabawa w muzykę.
Ostatnio zmieniony 25-06-2026, 16:59 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
lys på slutten av lys
dra til helvete
dra til helvete
- Ascetic
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 17855
- Rejestracja: 10-01-2015, 15:54
Re: Polski BM
Ty się tam dzbanie skoncentruj na odbiorze muzyki, a nie na tym co się tobie wydaje, kto jest fanem kurwa czego xDBloodcult pisze: ↑25-06-2026, 15:04Jak się fani Oasis biorą za Black Metal to nic dziwnego że takie ogniskowe pląsy im się podobają.
No cóż. Potańczyli przy ognisku, coś tam się słowiańskimi klimatami poinspirowali, wokale troszkę jak Pidżama Porno z okresu demówek/Futuristy, trąbkę czy tam saksofon dodali, "Święto Wiosny" bo wiecie państwo - Strawińskiego słuchamy (nota bene rusek, nie ?) no i mamy nową awangardę
Jakbym był w liceum w klasie humanistycznej to może też bym się nabrał![]()
A co ma do tego ruskość Strawińskiego to ja już zupełnie nie wiem po co ten wtręt. To nie ja nagrałem ten utwór, tamtych ludzi nie znasz, co nagrali, więc huja wiesz jaki oni mają stosunek do kacapstwa.
Co do kwestii licealistów słuchających muzyki. Relatywnie młodzi ludzie grają przystępną muzykę, więc pewnie i tak będzie, że jakaś licealista zadurzona w Szramie kupi sobie ich płytę. Tak to działa. Tobie zostaje marszczenie freda i zgredzenie, młodzi ludzie będą się jarać WM. Nic tutaj zgryźliwy mentalny emerycie nie poradzisz xD ok, możesz się zabić i przestać przynudzać jak jakieś inne stare dziady co latają za człowiekiem i mielą te same teksty od lat. A i jeszcze pomodlić do bozi się możesz.
NA KONIEC UWAGA DNIA. Od bladkała.
Blek metal, ogniskowy i ten z odkurzacza pierdziany - TYLKO DLA STARYCH DZIADÓW 40+. Dla młodych tylko Lordofon i Zara Larsson.
Ostatnio zmieniony 25-06-2026, 15:43 przez Ascetic, łącznie zmieniany 2 razy.
lys på slutten av lys
dra til helvete
dra til helvete
- Bloodcult
- mistrz forumowej ceremonii
- Posty: 7744
- Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
- Lokalizacja: Łódź
Re: Polski BM
Młodość ma to do siebie że popełnia się błędy. Doświadczony słuchacz ma juz wyrobiony gust i po prostu nie daje się na pewne rzeczy nabrać. Poza tym za Black Metal nie powinni się brać normalni ludzie. Trzeba mieć pierwiastek szaleństwa w sobie aby tę muzykę rozumieć. Jest tylko 20 osób na świecie które TAK NAPRAWDĘ rozumieją Black Metal. To wiemy.
- Ascetic
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 17855
- Rejestracja: 10-01-2015, 15:54
Re: Polski BM
Flakon. Weź się przeloguj.Bloodcult pisze: ↑25-06-2026, 15:40Młodość ma to do siebie że popełnia się błędy. Doświadczony słuchacz ma juz wyrobiony gust i po prostu nie daje się na pewne rzeczy nabrać. Poza tym za Black Metal nie powinni się brać normalni ludzie. Trzeba mieć pierwiastek szaleństwa w sobie aby tę muzykę rozumieć. Jest tylko 20 osób na świecie które TAK NAPRAWDĘ rozumieją Black Metal. To wiemy.
lys på slutten av lys
dra til helvete
dra til helvete
- Order_of_Nine_Angels
- zaczyna szaleć
- Posty: 204
- Rejestracja: 09-02-2026, 00:07
Re: Polski BM
Trzeba mieć pokurwiony od bolcowania umysł żeby nazywać to BM.
Zakon
Zakon
- Bloodcult
- mistrz forumowej ceremonii
- Posty: 7744
- Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
- Lokalizacja: Łódź
Re: Polski BM
To oczywiste.
Bloodcult
Bloodcult
- trup
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 18041
- Rejestracja: 26-11-2009, 14:38
Re: Polski BM
to jest ciekawe... że jak coś nazwiesz thrashem, death metalem, war metalem... to co najwyżej ktoś się zdziwi, ale jak powiesz że coś ma nawet tylko domieszkę, liźnięcie Black Metalu (choćby nie miał racji) to inba na pół Europy.
Może kiedyś jakiś światły socjolog to przeanalizuje...
Może kiedyś jakiś światły socjolog to przeanalizuje...
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
- Bloodcult
- mistrz forumowej ceremonii
- Posty: 7744
- Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
- Lokalizacja: Łódź
Re: Polski BM
Gdybyś cokolwiek wiedział o tym czym jest Black Metal to byś się nie dziwił. Taka prawda.
Bloodcult
Bloodcult
- Ascetic
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 17855
- Rejestracja: 10-01-2015, 15:54
- trup
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 18041
- Rejestracja: 26-11-2009, 14:38
Re: Polski BM
Oo... to oświeć mnie... czym jest Black Metal. Na początek najłatwiejsze... czym Black Metal jest dla ciebie.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
- Bloodcult
- mistrz forumowej ceremonii
- Posty: 7744
- Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
- Lokalizacja: Łódź
Re: Polski BM
Nie rozmawiamy o tym z ludźmi z poza kręgów.
- trup
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 18041
- Rejestracja: 26-11-2009, 14:38
Re: Polski BM
Hahaha.. pocieszny jesteś...
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
- Ascetic
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 17855
- Rejestracja: 10-01-2015, 15:54
Re: Polski BM
Dwóch ekspertów dzisiaj się już wypowiedziało, czym jest a nawet powinien być BM. Czym nie jest też. Pora na trzeciego:
https://rozrywka.natemat.pl/658255,korz ... aju-europy
Próbka dla odważnych:

https://rozrywka.natemat.pl/658255,korz ... aju-europy
Próbka dla odważnych:

lys på slutten av lys
dra til helvete
dra til helvete
-
C//A
- w mackach Zła
- Posty: 896
- Rejestracja: 14-01-2024, 14:45




