Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez metalu

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10194
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 12:07

Archive, tylko to co słyszałem, ale znam mało i pobieżnie, więc może coś tam nagrali niezłego, nie wiem w radiowej trójce chwalone bardzo.

Marylin Manson, taka propozycja, ale też zbyt słabo znam.

Linkin park zdecydowanie to ścierwo.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 739
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 12:10

Manson nie ma nic wspólnego ze ścierwem - to taki industrialnorockowa, nowoczesna wariacja na temat Davida Bowie, zajebisty totalnie. Jak nie znasz to nadrabiaj i nie słuchaj przez pryzmat publiki, bo można się faktycznie zrazić.
Stoigniew pisze: można również zaryzykować boysband o nazwie Depeche Mode, ni chuja nie zrozumiem hajpu i kultu jaki ten zespół ma, coś ja U2 - zwykłem popowe pitolenie jakich jest pińć miljonuf w interentach, ale jak przychodzi co do koncertu to stadion sprzedany w kilka minut... nie ogarniam, ale nie muszę ogarniać, niech se chłopaki majom :)
+1
O ile mogę zrozumieć, dlaczego metaluchy szaleją za Prodigy (chociaż sam średnio lubię, obojętni mi są), to fenomenu Depeche Mode nie mogę pojąć.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16000
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 12:10

Pare lat temu niejaki trocki zalozyl temat o babinie o nazwie Lana Del Rey i wrozyl, ze to bedzie gwiazda muzyki niezaleznej. Nie wiem czy pasuje do tematu
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16424
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 12:11

Stoigniew pisze:ścierwo to może za mocne powiedziane, ale przereklamowany i zdecydowanie sztucznie podbijany kult to już na pewno.
ale nie krytykuję jak ktoś lubi, ja również mam swoich ulubieńców, którzy pozostają moją słodką tajemnicą, hehehe :)

nie, no spoko ;-) piszesz do gościa, który dość jednoznacznie ocenił powrót dekady. myślę o Nocturnusie oczywiście. więc luzik ;-0

zresztą ja nie mam też tak jednoznacznej oceny co do TcURE. mi się nie mieści w głowie jak taki zespół może mieć w dysko taki "the forest" i "plainsong" a z drugiej strony "friday i'm in love " i "let's go to bed". od żyletek w papierośnicy do słodkich buziaczków na parkiecie.
.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10194
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 12:19

Triceratops pisze:Pare lat temu niejaki trocki zalozyl temat o babinie o nazwie Lana Del Rey i wrozyl, ze to bedzie gwiazda muzyki niezaleznej. Nie wiem czy pasuje do tematu
Triceps myślę, że tak.

@LG. A co do Depeche mode, grają świetne koncerty, kawałki z pierwszych płyt mają podrasowane rockowo.

Zresztą, to klasyk nad klasyki, każdy kawałek to mega hicior. Ale z płyt nie słucham, nie przepadam aż tak bardzo. Czasami jakiś spotifaj, bo mnie najdzie.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3237
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 12:19

Lord Gorloj pisze:Manson nie ma nic wspólnego ze ścierwem - to taki industrialnorockowa, nowoczesna wariacja na temat Davida Bowie, zajebisty totalnie. Jak nie znasz to nadrabiaj i nie słuchaj przez pryzmat publiki, bo można się faktycznie zrazić.
Dokładnie tak jest. W sumie ciekawy to przypadek, bo spora część jego publiki to dokładnie ten typ, z jakiego on często jawnie szydzi :)

Babble babble bitch bitch
Rebel rebel party party
Sex sex sex and don't forget the violence
Blah blah blah got your lovey-dovey sad-and-lonely
Stick your stupid slogan in
Everybody sing along

Do we get it? No!
Do we want it? Yeah!
This is the new shit
Stand up and admit
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10194
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 12:21

Ascetic pisze:
Stoigniew pisze:ścierwo to może za mocne powiedziane, ale przereklamowany i zdecydowanie sztucznie podbijany kult to już na pewno.
ale nie krytykuję jak ktoś lubi, ja również mam swoich ulubieńców, którzy pozostają moją słodką tajemnicą, hehehe :)

nie, no spoko ;-) piszesz do gościa, który dość jednoznacznie ocenił powrót dekady. myślę o Nocturnusie oczywiście. więc luzik ;-0

zresztą ja nie mam też tak jednoznacznej oceny co do TcURE. mi się nie mieści w głowie jak taki zespół może mieć w dysko taki "the forest" i "plainsong" a z drugiej strony "friday i'm in love " i "let's go to bed". od żyletek w papierośnicy do słodkich buziaczków na parkiecie.
Ale nawet te słodkie płyty mają jakiś niepokój. Wokal zawsze coś wniesie takiego. Zresztą tych wesołych kawałków mają raptem kilka w całej dyskografii.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10194
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 12:30

WaszJudasz pisze:
Lord Gorloj pisze:Manson nie ma nic wspólnego ze ścierwem - to taki industrialnorockowa, nowoczesna wariacja na temat Davida Bowie, zajebisty totalnie. Jak nie znasz to nadrabiaj i nie słuchaj przez pryzmat publiki, bo można się faktycznie zrazić.
Dokładnie tak jest. W sumie ciekawy to przypadek, bo spora część jego publiki to dokładnie ten typ, z jakiego on często jawnie szydzi :)

Babble babble bitch bitch
Rebel rebel party party
Sex sex sex and don't forget the violence
Blah blah blah got your lovey-dovey sad-and-lonely
Stick your stupid slogan in
Everybody sing along

Do we get it? No!
Do we want it? Yeah!
This is the new shit
Stand up and admit
Co polecacie?

Ogólnie to tylko kojarzę gościa z video do gave up NIN, gdzie grał na basie i był w chórkach. I coś z YouTube, ale to było okropne.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9391
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 14:47

Skoro sprecyzowalimy, że chodzi o rzeczy niskiej jakości:
- nazi crap bez podziału na gatunki muzyczne (pamiętam jak na mhouse jarano się nawet takim kuriozum jak Prussian Blue - koszmar)
- ta specyfczna gałąź polskiego ciężkiego grania reprezentowana przez Illusion, Houk, Dynamind, Sweet Noise itp. a której naturalną publiką po części są metalowcy
- Figo Fago - to już wspomniano ale też jest to pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy po sprecyzowaniu tematu
- Kaliber 44 (nigdy nie zrozumiem fenomenu tego zespołu a każdy metalofczyk jara się debiutem)
- Kult, Kazik i milion jego projektów (to nie jest akurat złe ale jak dla mnie masa przereklamowane)
- jakieś brzęcznie grane na boku przez blackmetalowców, szumnie nazwane ambientem w większości przypadków nic sobą nie reprezentuje
Yare Yare Daze
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15314
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 15:15

Illusion, Houk, Dynamind - w sumie dobry trop. Dodałbym jeszcze Tuff Enuff czy absolutne kuriozum 2tm23 ;-) Kurwa mać, ta oazowa kapela Litzy była nawet swego czasu ostro promowana w Metal Hłamerze.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7404
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 15:19

Depeche Mode
Nocny Kochanek
Nine Inch Nails
Ghost
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10194
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 16:00

Bloodcult pisze:Depeche Mode
Nocny Kochanek
Nine Inch Nails
Ghost
NIN do The fragile lubię bardzo.

Depeche Mode raczej pojedyncze utwory,
odlatuję w jakąś inną czasoprzestrzeń
przy utworze Never let mi down again.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10194
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 16:06

Nasum pisze:Illusion, Houk, Dynamind - w sumie dobry trop. Dodałbym jeszcze Tuff Enuff czy absolutne kuriozum 2tm23 ;-) Kurwa mać, ta oazowa kapela Litzy była nawet swego czasu ostro promowana w Metal Hłamerze.
Tylko to zespoły metalowe, trochę nie w temacie.

Rok temu widziałem na stacji benzynowej lidera Houka Maleo, teraz rege. Ale nie wiedziałem, co zagadać, no bo powiedzieć, że miałem kiedyś kasetę, którą sprzedałem, bo jej nie słuchałem?
No nie za bardzo, a selfie z takim wszaruchem nie wchodziło w grę.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 16:08

Medard pisze:
Co polecacie?
Antichrist Superstar to jest naprawdę świetna płyta.
Nasum pisze:Illusion, Houk, Dynamind - w sumie dobry trop. Dodałbym jeszcze Tuff Enuff czy absolutne kuriozum 2tm23 ;-) Kurwa mać, ta oazowa kapela Litzy była nawet swego czasu ostro promowana w Metal Hłamerze.
Zgoda. Poza jednym wyjątkiem. Houk jakimś cudem nagrał jeden doskonały album - Transmission into your heart.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 16:12

Temat powinien się nazywać "zespoły, których nie lubię i wkurza mnie, że inni je lubią".

EDIT: Ale co tam, tez się pobawię :) Zdecydowana większość jazzu, noise rocka i innych gatunków muzycznych, przed którymi metalowcy z niezrozumiałych dla mnie powodów padają na kolana. Większość muzyki folkowej, o jej związkach z muzyka gitarową nie wspominając. Pseudo ekstremalne pierdzenie zwane power electronics, z nielicznymi wyjątkami. I tak zwana awangarda, szczególnie w wydaniu "kręcę gałkami pod film z projektora". Nie lubię też "ambitnego" popu i "mrocznego/alternatywnego" rapu.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15314
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 16:33

ultravox pisze:Temat powinien się nazywać "zespoły, których nie lubię i wkurza mnie, że inni je lubią".

Coś w tym jest. Nie łapię chyba do końca o co chodzi w tym temacie ;-)
Awatar użytkownika
Hellion
w mackach Zła
Posty: 794
Rejestracja: 11-08-2012, 22:26

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 17:59

Wymienianie nazw The Cure, Dead Can Dance, NIN czy nawet Depeche Mode w temacie o tytule "Ścierwo muzyczne" to srogie niedojebanie mózgowe.

Jasne, można nie lubić, nie rozumieć fenomenu, nie słuchać, ale pisać, że gówno, to mnie się nie mieści w głowie i to jeszcze wymieniać ww zespoły na stronie, razem z figo fagot, łydka grubasa czy kurwa sabaton.
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 18:05

Closterkeller, Luxtorpeda, różne wcielenia Tymańskiego (nie licząc starej dobrej Miłości). A od jazzu to proszę się co niektórym odpierdolić, bo lepszej muzy po prostu nie ma.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7404
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 18:06

Jaka jest wartość obiektywna NIN ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3963
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Ścierwo muzyczne, muzyka niemetalowa uwielbiana przez me

14-07-2019, 18:14

chyba ktoś już wspominał o ni(e)jakiej pannicy co się zowie Lana Del Rey, pamiętam że były tu na tym forum jakiś czas temu niezrozumiałe spusty na jej temat.

dorzucę jeszcze, choć się absolutnie pod tym nie podpisuję - QUEEN
na tym szacownym forum czytałem wszak opinie o tym zacnym zespole że to cepelia, chujnia i gówno ogólnie :):)
ODPOWIEDZ