reviews  • Orcustus 2002 / DEMO
    NORWEGIA

    Orcustus - Czy te pseudonimy coś wam mówią? : Infernus - bass, Dirge Rep - drums,Tormentor - guitars... Taaa, Gorgoroth, Gehenna i Enslaved. Otóż ci panowie zameldowani w norweskim Bergen pod wodzą Taipan’a postanowili stworzyć kolejny super black metalowy zespół. Po 2 latach wspólnego grania nagrali 3-utworowe demo..., które od razu zostało wytłoczone na epce przez Southern Lord Records. Niektórzy mają szczęście. Ale do rzeczy. Owe trzy utwory oscylują w bardzo wąskich ramach surowego norweskiego (a jakże!) black metalu. Suche i mroźne brzmienie skutecznie odstrasza wszelkich niedowiarków, siarka pali się w membranach kolumn, jednym słowem Szatan piekło i zmrożenie... W ramach tego gatunku powiedziano już chyba wszystko i trudno zadziwić czymś nowym. Orcustus nie stara się zmienić tego stanu rzeczy, gra po prostu swój black metal. Owszem, czuć w tej muzyce zaangażowanie i umiłowanie dla Rogatego. Ale daje sobie odciąć prawicę, że gdyby był to zespół nieznanych muzyków zaginąłby w czeluściach podziemia, a tak? Z takim składem? Na pewno w przyszłym roku uraczą nas długograjem. Tylko dla szczerze oddanych maniaków czarnej i surowej polewki...

    www.orcustus.com/ Orcustus; P.O.Box10;5003 Bergen; Norwaya.p ________6 search for Orcustus

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.