reviews    ENG
  • Drowned - "Where dark and light divide" 1999 / DEMO
    BRAZIL

    The band was formed back in '94 and took a break till december'97. And a year later Drowned recorded theif first demo tape. I hope that most of you noticed that rumour about new breziliand band. Krisuin, Rebaelliun to a mention few of them. But Drowned plays little bit different then those two bands. But still interesting, indeed. They're more into old technical death/thrash in a vein of early godly Sadus. Whole demo contains three tracks with very good sound quality. Drowned don't play very original music, but they're still worth checking out, even if you're not into old death/thrash. It's nice to recall good old times with "Where dark..." tape. Check 'em out!

    Drowned; Cx. Postal 1829; Belo Horizonte/MG - Brazil; e-mail:drowned@starmedia.com ________ search for Drowned

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.