reviews  • Morior Axis - "Sudetian Winter" 2006 / 1CD
    SELF-RELEASED
    POLSKA

    Morior Axis - Sudetian Winter Przez Morior Axis przemawia niezdecydowanie, lub chęć stworzenia dzieła nieszablonowego. W praktyce zespół rozmienił swój potencjał na drobne podpisując się pod muzyką chwilami intrygującą, kiedy indziej nużącą i bez wyjątku niespójną. Zaczyna się od niepokojących odgłosów niezidentyfikowanego pochodzenia. Smakuje industrialnie, tajemniczo, a chwilę później ciąży i niestety nudzi. Wpływ na to ma niewątpliwie przesadnie rozciągnięty czas trwania utworu otwierającego "Sudetian Winter". Ciąg dalszy stanowi huśtawkę nastrojów depczących sobie po odciskach. Melodyjne, nostalgicznie z wyraźnie zarysowanymi partiami gitar prowadzącej i rytmicznej, trochę na wzór wczesnego Paradise Lost i Amorphis. Inne oblicze Morior Axis to chwilami dynamiczny, innym razem masywny, szorstki deah/black metal. Bywa także nastrojowo za sprawą nieźle brzmiących "czystych" wokali oraz towarzyszących im stonowanych dźwięków. W między czasie powraca szumiący, zgrzytający, męczący, przydługi koszmarek. Huśtam się więc jak szalony na karuzeli, jaką przygotował Morior Axis i dochodzę do wniosku, że byłoby naprawdę dobrze, gdyby zespół zdecydował się złagodzić kontrasty i tworzyć w bardziej logiczny, uporządkowany sposób.

    www.morioraxis.comRobert Jurkiewicz ________5 search for Morior Axis

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.