reviews  • Unspoken - "Primal Revelation" 2006 / 1CD
    SELF-RELEASED
    NORWEGIA

    Unspoken - Primal Revelation Logo od Szpajdla, kozioł z pentagramem na okładce a dźwiękowo old school death metal w prostym jebliwym klimacie. Wystarczy tych kilka tanich zabiegów i już połowa z Was pewnie zaślini się myśląc o Unspoken. Momentalnie nasuwające się skojarzenia to stary amerykański Baphomet i ich nieśmiertelny "The dead shall inherit", mistrzowie z Sathanas czy szwedzcy wojowie z Unleashed - Norwedzy wykazują podobne, mało skomplikowane, ale skuteczne podejście do death metalu, które charakteryzowało z resztą masę zespołów pierwszej fali tego gatunku. Nie da się rzecz jasna zaprzeczyć, że jest to mocno kanciaste granie, które przewala się zazwyczaj w swoich średnich tempach jak wóz drabiniasty na kwadratowych kołach po kamienistej drodze, ale jednocześnie Unspoken zadbali o pięknie ohydne growle i dzięki temu materiał ma swój urok, w którym prostota grania zgrywa się z duchem prymitywnego kultu Diabła. Jeżeli czujecie tego bluesa to oszczędźcie sobie kilku browców i zamówcie od zespołu ten całkiem nawet nienajgorzej wydany krążek.

    www.unspoken.tk; www.myspace.com/unspokennorwayOlo ________7 search for Unspoken

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.