Recenzja

Primitive Warfare

Extinction Protocol
Dla tych, którzy mają ogolone głowy na łyso, nadrukowane czaszki i druty kolczaste na kapturach i czują się swobodnie w obecności cmentarnych pomników okładka Primitive Warfare powinna wydawać się znajoma. Deja vu powinno wywoływać nierozczytywalne logo, nazwa płyty i militarno-nuklearny fetysz. Wbrew temu co mówi stare porzekadło, pozory tym razem nie mylą. Duch (może nie defini...

Aktualności

 • Batushka - zapadł wyrok Sądu Okręgowego w sprawie o prawo do nazwy

  Data dodania 2024-06-09Dodał OloŹródło fb / Derph

  Ciągnący się 2019 roku spór między wokalistą Bartłomiejem Krysiukiem i gitarzystą zespołu Krzysztofem Drabikowskim o prawa do używania nazwy Batushka (Батюшка) doczekał się wreszcie wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie. Przypominamy, że od ponad pięciu lat funkcjonują wciąż dwie grupy pod szyldem Batushka. Kilka dni temu K. Drabikowski opublikował treść wyroku sądu z dnia 29 maja, który zakazuje B. Krysiukowi używania zarówno nazwy "Batushka" jak i "Батюшка".


  B. Krysiukowi przysługuje prawo do odwołania się do wyższej instancji więc wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Poniżej jego oświadczenie, które opublikował krótko potem:

  "W związku z wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie XXII Wydział Własności Intelektualnej informujemy, że wyrok nie jest prawomocny i przysługuje od niego odwołanie.
  Jesteśmy rozczarowani wyrokiem i długością procesu, który trwał ponad cztery lata.
  Nasze poczucie rozczarowania pogłębia fakt, że ilość przedstawionych przez nas dowodów była niewystarczająca. Powyższa decyzja sądu nie jest wiążąca i nie zmienia naszych planów koncertowych i wydawniczych w najbliższej przyszłości.
  Przypominamy również, że wykonalne są prawomocne wyroki sądów, czyli takie, na które w terminie określonym w postępowaniu nie wniesiono skargi, a jeżeli prawomocny wyrok zapadnie w kolejnej instancji sądowej, z pewnością go uszanujemy i zastosujemy się do z tym.
  Oczywiście spodziewamy się kolejnej fali hejtu, więc jeśli jesteś naszym fanem, proszę, nie wdawaj się w bezsensowne dyskusje i nie marnuj czasu, słuchaj naszej muzyki i wspieraj nas."


  www.facebook.com/derph  BatushkaБатюшкаKrzysztof DrabikowskiBartłomiej Krysiuk

Recenzja

Primitive Warfare

Extinction Protocol
Dla tych, którzy mają ogolone głowy na łyso, nadrukowane czaszki i druty kolczaste na kapturach i czują się swobodnie w obecności cmentarnych pomników okładka Primitive Warfare powinna wydawa...

Recenzja

Mörtual

Evil Incarnation
Leżąca na pomoście obu Ameryk niewielka Kostaryka na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z z trząchającymi dynią wielbicielami hałasu, ale tamtejsza scena, skupiona głównie w San José (stolic...