AktualnościRecenzja

Sovereign

Altered Realities
Co za debiut! Jestem absolutnie zauroczony tym co zaserwowała ta norweska ekipa i absolutnie nie dziwię się, że Dark Descent nie zwlekała z kontraktem. Dotychczasowe doświadczenie muzyków Sovereign w takich kapelach jak m.in. Nocturnal Breed, czy Execration na pewno pozwala oczekiwać kompozy...

Aktualności

 • Death metalowy Miasmic Serum (it) zadebiutuje w połowie czerwca, do odsłuchu singiel z udziałem Jasona z Misery Index

  2024-05-02

  Wywodzący się z włoskiego podziemia death metalowy Miasmic Serum zapowiada debiutancki album "Infected Seed". Premiera zaplanowana jest na 14 czerwca 2024 r. w barwach Night Terrors Records (kaseta) oraz Chaos Records (CD).

  Pierwszy singiel "Mortal Training" z udziałem Jasona Nethertona z Misery Index:


  Jak czytamy w bio zespołu: Miasmic Serum to oldschool deathmetalowe trio powstałe pod koniec 2022 roku pomiędzy Wenecją a Treviso we Włoszech. Styl zespołu czerpie inspirację z amerykańskiego death metalu z początku lat 90-tych. Jadowity klimat ich muzyki powiązany jest koncepcyjnie z ogólnie pojmowanym trucicielstwem, toksycznymi roślinami, jadami zwierząt, a nawet osobistymi doświadczeniami psychonautycznymi. W rzeczywistości "miazmatyczne serum" oznacza niezdrowy wydech serum, który można zaobserwować w królestwie zwierząt i roślin. Dwa splecione węże w logo zespołu przedstawiają symbol Kaduceusza, który oznacza dawkę śmiertelną i terapeutyczną.

  Wszystkie teksty zawarte na "Infected Seed" czerpią inspirację z różnych dziedzin i kultur, w tym z osobistych doświadczeń w świecie psychonautyki, nawiązań do dzieł literackich Aldousa Huxleya i Terence’a Mckenny, utrzymanych między fikcyjną dystopją a kulturą psychodeliczną, która również opiera się głównie na wykorzysywaniu świętych roślin. Innymi analizowanymi tematami są tajemnice eleuzyjskie starożytnej Grecji i tradycje szamańskie ludów Ameryki Południowej.

   

   

  Styl muzyczny Miasmic Serum jest zrównoważony i czysty: gardłowy, ale wyraźnie artykułowany wokal, chwytliwe sekcje blastów, wielokrotne zmiany tempa bez utraty wizji dobrych utworów, morderczy klimat, szybkie riffy i solówki nawiązujące do początków gatunku.

  W utworze "Mortal Training" gościnnie występuje Jason Netherton z Misery Index, a w utworze tytułowym "Infected Seed" gościnnie występuje Fiore Stravino z Fulci.

  Okładkę i ilustracje albumu zaprojektował kolumbijski artysta Julian Mora Ibañez.

  Tracklist:
  01. Auditory Hallucinations
  02. Near-Death Visions
  03. Mortal Training (feat. Jason Netherton)
  04. Immortal Entity
  05. Neurotoxic Venom
  06. Lethal Bite
  07. Brain Walls
  08. Lost Control
  09. Ancient Initiation Rite
  10. Infected Seed (feat. Fiore Stravino)

  Line-up:
  Gabriele Marchioni - Drums
  Julian Serrato - Vocals, Bass
  Vanny Piccoli - Guitars, Vocals

   

  www.instagram.com/miasmicserum/
  www.facebook.com/miasmicserum
  night-terrors-records.net/
  www.instagram.com/night_terrors_records/
  night-terrors-records.bandcamp.com/
  www.chaos-records.com/
  chaos-records.bandcamp.com/
  www.instagram.com/chaosrecs/

  Dodał: Olo
  Źródło: Anubi Press

  Miasmic SerumNight Terrors RecordsChaos RecordsMisery Index

Recenzja

Sovereign

Altered Realities
Co za debiut! Jestem absolutnie zauroczony tym co zaserwowała ta norweska ekipa i absolutnie nie dziwię się, że Dark Descent nie zwlekała z kontraktem. Dotychczasowe doświadczenie muzyków Sover...

Recenzja

Brodequin

Harbinger of Woe
Niczym notoryczny morderca, który w ekstatycznym transie opowiada śledczym o tym, co w momentach szaleństwa robił z dziesiątkami swoich ofiar, tak Brodequin postanowili opowiedzieć nam po 20 lat...