news

the newest reviews

Morbid Sacrifice

Ceremonial Blood Worship ___2023
Drugi album włoskich podziemniaków, których jaskiniowy black/death metal zauroczy każdego, kto pluje na krzyż i tańczy przy wczesnych piosenkach Archgoat, Hellhammer, Nunslaughter, Grave Desecrator, peruwiańskiego Mortem, Sathanas, czy choćby naszego Throneum. Nowy materiał, podobnie jak dotychczasowe tego zespołu, pozbawiony jest partii solowych i brzmi prawie jak koncertówka z głębo...

God Disease

Apocalyptic Doom ___2023
Nazwa God Disease przewinęła mi się parę lat temu w kampaniach niemieckiej F.D.A. Records, która wydała debiut tych Finów, ale nigdy nie doszło do zbliżenia, że się tak wyrażę. Drugi album zespołu ukazuje się z kolei w barwach świeżutkiej, portugalskiej Gruesome Records. Tym razem trafił do mojego odtwarzacza i, korzystając ze sprzyjającej aury leniwie się w nim rozgościł n...

news

 • Pestilength (us) - nadchodzący album "Solar Clorex" w całości do odsłuchu

  2024-02-08

  Nieco ponad tydzień przed oficjalną premierą swojego trzeciego albumu "Solar Clorex" baskijscy death metalowcy z Pestilength udostępnili go w całości do odsłuchu:  Notka prasowa od wydawcy jak zawsze stara się wznieść na wyżyny kreatywności, ale tym razem zawiła paplanina zjaranego marketingowca naprawdę oddaje sedno sprawy:
  "Zanuż się w wyborną sekwencję intensywnych, grobowych pieśni rozkładu, z pełnymi kontrastów wokalami, które płoną, gasną i ponownie się rozpalają; kolczaste riffy – każdy z żądłem w ogonie – pełzają, czołgają się i morfują w porażające akty przemocy; bezlitosne rytmy przechodzą od jaskiniowych dudnień, przez wstrząsające szaleństwo i pokręconą rytmikę, aż do czystej brutalności."


  Jak wypowiada się o "Solar Clorex" M. - jeden z dwójki tworzącej Pestilength:
  "Można ją uznać za trzecią część trylogii: "Eilatik" był najdalszym obrazem ohydnych imperiów, anomalnych stworzeń, unoszących się siarkowych oparów i wyjątkowo nieprzyjaznych krajobrazów, natomiast "Basom Gryphos" przedstawiał największe istoty zamieszkujące otchłań - potężne, przybywające z głębin i mieszające substancje chemiczne z naturalnymi, drewnem, chromem, stalą, stopioną tefrą; niebezpieczną mieszaninę okropności. Oczy popełniają straszny błąd, patrząc na to, ale gdy się to stanie to jest już za późno. Wreszcie singiel "Suhbem Legm" przedstawił kolejnego ukrytego potwora, który wydawał się cichy, ale jego częstotliwości rezonują nawet w bezruchu, chaos jest poprzedzającym kataklizmem: "Solar Clorex" jest zatem nieuniknionym zniszczeniem wszystkiego, wystarczająco uśpionym, aby obudzić się we właściwym czasie, aby zniszczyć każdą, najmniejszą cząstkę życia. Jeśli chodzi o brzmienie, ciężko pracowaliśmy, aby poprawić niektóre ciernie płynące w naszych żyłach. Pracowaliśmy w studiach El Submarino Records, a następnie mastering robiliśmy w The Desert Hall Studios. To był cholernie intensywny tydzień nagrań, ale dzięki temu osiągnęliśmy organiczny i naturalny dźwięk na najwyższym poziomie!"

  Lista kawałków:
  01. Intraexsanguination
  02. Neerv
  03. Occlusive
  04. Enthronos Wormwomb
  05. Baleful Profusion
  06. Dilution Haep
  07. Oxide Veils
  08. Choirs Of None
  09. Verbalist Aphonee

  Premiera 16 lutego nakładem Debemur Morti Productions. Formaty - CD, winyl i cyfrowe - do tego oczywiście merch.

  Preordery na Europę tutaj: www.debemur-morti.com/en/615-pestilength-shop

   

  www.debemur-morti.com
  www.facebook.com/debemurmorti

  added by: Olo
  source: Debemur Morti Productions

  PestilengthDebemur Morti Productions


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.