news

the newest reviews

Morbid Sacrifice

Ceremonial Blood Worship ___2023
Drugi album włoskich podziemniaków, których jaskiniowy black/death metal zauroczy każdego, kto pluje na krzyż i tańczy przy wczesnych piosenkach Archgoat, Hellhammer, Nunslaughter, Grave Desecrator, peruwiańskiego Mortem, Sathanas, czy choćby naszego Throneum. Nowy materiał, podobnie jak dotychczasowe tego zespołu, pozbawiony jest partii solowych i brzmi prawie jak koncertówka z głębo...

God Disease

Apocalyptic Doom ___2023
Nazwa God Disease przewinęła mi się parę lat temu w kampaniach niemieckiej F.D.A. Records, która wydała debiut tych Finów, ale nigdy nie doszło do zbliżenia, że się tak wyrażę. Drugi album zespołu ukazuje się z kolei w barwach świeżutkiej, portugalskiej Gruesome Records. Tym razem trafił do mojego odtwarzacza i, korzystając ze sprzyjającej aury leniwie się w nim rozgościł n...

news

 • Unaussprechlichen Kulten (cl) - nowy album na początku lutego 2024r; utwór do odsłuchu

  2023-11-28

  Na 2 lutego 2024r. Iron Bonehead Productions wyznaczyła premierę nowego albumu chilijskich piewców mroku z Unaussprechlichen Kulten. Szósty album zespołu będzie nosił tytuł "Häxan Sabaoth" i poniżej możecie zapoznać się z pierwszym udostępnionym utworem "Lamia Sucuba":


  Jak pisze wydawca: "Będący zarówno kulminacją charakterystycznej dla nich estetyki jak i zupełnie nowym zwrotem w świat nadprzyrodzony, "Häxan Sabaoth" pokazuje jak Unaussprechlichen Kulten łączy dźwięczne zręby z zapadającą w pamięć atmosferą, deliryczny chaos z niesamowitą melodyką, epicką narrację z pierwotnym zauroczeniem – dostajemu tu w zasadzie ekstrapolację (i intensyfikację) pozornie skrajnych przeciwieństw. A jednak, dzięki tej samej dziwnej magii, Chilijczycy tworzą obraz, który jest niezaprzeczalnie najbardziej rozległy i najbardziej brutalny w ich dotychczasowej historii. Riffy i sekcja rytmiczna miażdżą i przeobrażają się z hipnotyczną łatwością, przełamując raz po raz opór słuchacza. Impet staje się płynny, a z każdej szczeliny tej otchłani dochodzą przerażające dźwięki. Kolejne motywy migoczą z przerażającą wyrazistością, po czym rozpadają się w coś równie przerażającego. Jakkolwiek "czysty" i pierwotny jest death metal grany przez Unaussprechlichen Kulten, to można śmiało stwierdzić, że w "Häxan Sabaoth" pojawił się nowo odkryty wdzięk tego gatunku – owszem, jest to cuchnący wyziew, ale skutecznie dodający lekkości temu, co już jest wyjątkowo gęste i pełne dysonansów. Do tego czytelniejsza produkcja, która skutecznie intensyfikuje atmosferę bez poświęcania fizycznej siły tej muzyki. To, że okładce udaje się uchwycić całą tę dychotomię, z pewnością nie jest dziełem przypadku.

  Wiele słów można (i należałoby) napisać o tym materiale, ale krótko mówiąc, Unaussprechlichen Kulten podniosło poprzeczkę niemożliwie wysoko. "Häxan Sabaoth" jest ich największym osiągnięciem w dotychczasowej historii i gwarantuje, że będzie jednym z najważniejszych death metalowych tomów tej dekady."


  Autorem znakomitej okładki jest ponownie chilijski artysta Rodrigo Pereira Salvatierra (absolute.desert_art).

   

  www.facebook.com/IronBoneheadProductions
  www.ironbonehead.de
  www.facebook.com/profile.php?id=100063628153991

  added by: Olo
  source: Iron Bonehead Productions

  Unaussprechlichen KultenIron Bonehead ProductionsRodrigo Pereira SalvatierraAbsolute Desert Art


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.