news

the newest reviews

Morbid Sacrifice

Ceremonial Blood Worship ___2023
Drugi album włoskich podziemniaków, których jaskiniowy black/death metal zauroczy każdego, kto pluje na krzyż i tańczy przy wczesnych piosenkach Archgoat, Hellhammer, Nunslaughter, Grave Desecrator, peruwiańskiego Mortem, Sathanas, czy choćby naszego Throneum. Nowy materiał, podobnie jak dotychczasowe tego zespołu, pozbawiony jest partii solowych i brzmi prawie jak koncertówka z głębo...

God Disease

Apocalyptic Doom ___2023
Nazwa God Disease przewinęła mi się parę lat temu w kampaniach niemieckiej F.D.A. Records, która wydała debiut tych Finów, ale nigdy nie doszło do zbliżenia, że się tak wyrażę. Drugi album zespołu ukazuje się z kolei w barwach świeżutkiej, portugalskiej Gruesome Records. Tym razem trafił do mojego odtwarzacza i, korzystając ze sprzyjającej aury leniwie się w nim rozgościł n...

news

 • Vastum (us) - cały nowy album "Inward To Gethsemane" do odsłuchu

  2023-11-08

  Vastum, najdłużej działający zespół z katalogu 20 Buck Spin, wydaje w ten piatek swój piąty album "Inward To Gethsemane". Wytwórnia udostępniła na swoim kanale na YT cały album do odsłuchu:


  Jak czytamy w notce prasowej wydawcy:
  "Przepastna gęstość, z której Vastum uczyniło rdzeń swojej dyskografii, pozostaje jak zawsze nieziemska, zagłębiając się jeszcze bardziej w mroczną atmosferę, ale nigdy nie popadając w niewyrazisty ambient; wręcz przeciwnie, emanując jak zawsze agresją i przerażającym rozmachem. Daniel Butler i Leila Abdul-Rauf, których podwójne wokale przewijają się przez całe "Inward..." brzmią niczym opętani narratorzy piekielnego podziemia. Zamykający album ośmiominutowy "Corpus Fractum" ukazuje zmienną, a nawet eksperymentalną stronę Vastum tak pod względem muzycznym i wokalnym, jednocześnie utrzymując charakterystyczną bezlitosną moc, za którą zespół zyskiwał coraz większy szacunek po swoich kolejnych albumach.

  Pomiędzy sporadycznymi, ale zawsze niezapomnianymi występami na żywo i wzbudzającą szacunek dyskografią prawdziwego, współczesnego death metalu, Vastum dzierży pochodnie makabrycznego i pełnego groteski podziemia, zarówno w rodzimym Bay Area, jak i daleko poza nim. "Inward to Gethsemane" to kolejny punkt w totemie dewiacji tego zespołu."

   

  Aktualny skład:
  Leila Abdul Rauf - gitara, wokale, klawisze, teksty
  Daniel Butler - wokale, teksty
  Shelby Lermo - gitara
  Chad Gailey - bębny
  Colin Tarvin - bas

  Nagrania i miksy miały miejsce w Earhammer Studios z Gregiem Wilkinsonem. Za mastering odpowiada Brad Boatright z Audiosiege. Autorem okładki jest Daniel Butler. Zdjęcia zespołu wykonał Chris Johnston. Layout - Dan Fried.

  20buckspin.bandcamp.com/album/inward-to-gethsemane
  www.facebook.com/20buckspin

  added by: Olo
  source: yt / 20 Buck Spin

  Vastum20 Buck SpinEarhammer StudiosGreg WilkinsonBrad BoatrightAudiosiegeDaniel ButlerChris JohnstonDan FriedLeila Abdul RaufDaniel Butler


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.