news

the newest reviews

Morbid Sacrifice

Ceremonial Blood Worship ___2023
Drugi album włoskich podziemniaków, których jaskiniowy black/death metal zauroczy każdego, kto pluje na krzyż i tańczy przy wczesnych piosenkach Archgoat, Hellhammer, Nunslaughter, Grave Desecrator, peruwiańskiego Mortem, Sathanas, czy choćby naszego Throneum. Nowy materiał, podobnie jak dotychczasowe tego zespołu, pozbawiony jest partii solowych i brzmi prawie jak koncertówka z głębo...

God Disease

Apocalyptic Doom ___2023
Nazwa God Disease przewinęła mi się parę lat temu w kampaniach niemieckiej F.D.A. Records, która wydała debiut tych Finów, ale nigdy nie doszło do zbliżenia, że się tak wyrażę. Drugi album zespołu ukazuje się z kolei w barwach świeżutkiej, portugalskiej Gruesome Records. Tym razem trafił do mojego odtwarzacza i, korzystając ze sprzyjającej aury leniwie się w nim rozgościł n...

news

 • Varathron (gr) - singiel z nadchodzącej, siódmej studyjnej płyty

  2023-10-30

  Legendarni greccy black metalowcy Varathron ujawnili utwór z nadchodzącej płyty "The Crimson Temple", której data wydania to 1 grudnia nakładem Agonia Records. Nowy singiel nosi tytuł "Hegemony Of Chaos" i trafił na wszystkie platformy streamingowe oraz na YouTube, poniżej:  Zespół ujawnił również listę formatów w jakich dostępnych będzie wydawnictwo:
  płyta CD.
      Box CD (z digipakiem, kartami Tarota autorstwa Paolo Girardi, plakat A3; limit 1000 sztuk.
      Kaseta (limit 150 sztuk).
      Czarny LP.
      Szkarłatny LP.
      Box LP (z kolorowym LP, kartami Tarota autorstwa Paolo Girardi, plakat A3, digipak i flaga; limit 300 sztuk).
      Cymeryjski LP (z plakatem A3; limit 300 sztuk).
      Picture disc (limit 300 sztuk).
      Pliki cyfrowe.

  Ubrania:
      T-shirt Gildan Heavy Cotton.
      Bluza z zamkiem.

  Przedsprzedaż ruszyła pod adresem thecrimsontemple.com

  Wokalista zespołu Stefan Necroabyssious uważa, że nowa płyta zrodziła się z oddania muzyków i bezkompromisowej pasji. Jej produkcję cechuje przywiązanie do najdrobniejszego szczegółu; od skrupulatnej produkcji, miksu i masteringu w Suncord Audiolab Achilleasa Kalantzisa, po bogatą szatę graficzną, zaprojektowaną i namalowaną przez Paolo Girardiego.

  "Album ma 10 utworów składających się na epicką, 46-minutową podróż w głąb naszej obłąkanej wizji" – komentuje lider zespołu Stefan. "Pragniemy wyrazić naszą dozgonną wdzięczność za ogromne wsparcie fanów przez te wszystkie lata i podzielić się z Wami owocami naszej pracy."

  Album ukaże się pięć lat po wydaniu "Patriarchs Of Evil". Skład zespołu pozostał bez zmian: Stefan Necroabyssious na wokalu, Achilleas C na gitarze i klawiszach, Sotiris na gitarze, Stratos na basie i Haris na perkusji.

   

  Utwory:
  01. Ascension
  02. Hegemony of Chaos
  03. Crypts in the Mist
  04. Cimmerian Priesthood
  05. Sinners of the Crimson Temple
  06. Immortalis Regnum Diaboli
  07. To the Gods of Yore
  08. Shrouds of the Miasmic Winds
  09. Swamp King
  10. Constellation of the Archons

  Skład:
  Stefan Necroabyssious - wokal
  Achilleas C - gitara
  Sotiris - gitara
  Stratos - bass
  Haris - perkusja
  Varathron on-line:
  Website: varathron.com
  Webshop: shop.varathron.com
  Facebook: www.facebook.com/varathron
  YouTube: www.youtube.com/user/VarathronTV
  Instagram: www.instagram.com/varathron_official/

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: agoniarecords.com/store
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  VarathronAgonia Records


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.