Zaloguj się na forum
×

Premiera • Phobocosm (ca) - nowy album w grudniu; utwór do odsłuchu

  Data dodania 2023-10-15Dodał OloŹródło Dark Descent Records

  Zakorzeniony w Montrealu Phobocosm kontynuują owocną współpracę z Dark Descent Records i w barwach tej wytwórni wydadzą swój kolejny, trzeci już album zatytułowany "Foreordained". Data premiery została wyznaczona na 8 grudnia. Pierwszy udostępniony utwór to prawie 8-minutowy "Infomorph":

  Poniżej notatka wydawcy odnośnie tego albumu:
  "Foreordained" to połączenie wszystkiego co do tej pory ukazało się pod szyldem tego zespołu. Doskonale zbalansowane połączenie mrocznej, death metalowej deprawacji z debiutanckiego "Deprived", zmieszane z niszczycielską zagładą "Bringer Of Drought". Co ciekawe, taki był plan od początku: "Kiedy pisaliśmy "Deprived", zdecydowaliśmy, że nasze pierwsze trzy albumy będą trylogią, więc "Foreordained" jest jej ostatnim rozdziałem. Poczyniliśmy świadomy wysiłek, aby tempo wszystkich trzech albumów było podobne, ponieważ chcieliśmy, aby były ze sobą powiązane – zaczynając od powolnego, miażdżącego utworu w klimacie doom, a kończąc na długim, epickim i depresyjnym numerze. To nie przypadek" – zdradza gitarzysta Samuel Dufour.

  Zgodnie z obranym gatunkiem, liryczny koncept "Foreordained" dotyczy śmierci, a także daremności zaprzeczania własnej wrodzonej śmiertelności. Stąd nazwa albumu, oznaczająca coś z góry przeznaczonego, nieuniknionego... "Skoro śmierć jest nieunikniona, koniec wszelkiego życia i naszej planety jest również nieunikniony, więc pojawiają się także motywy apokaliptyczne. Im bliżej "For An Aeon", tym bliżej jest możliwego końca świata, jaki znamy.


  Opatrzony grafikami Lauri Laaksonena z Desolate Shrine, Convocation i Pestilent Hex, "Foreordained" z pewnością zasługuje na miano jednego z najważniejszych death metalowych wydarzeń 2023 roku."

  Tracklista "Foreordained":
  1. Premonition
  2. Primal Dread
  3. Everlasting Void
  4. Infomorph
  5. Revival
  6. For An Aeon

  Zamówienia EU: www.ddmsuo.eu
  Zamówienia US: www.darkdescentrecords.com/shop/

  phobocosm.bandcamp.com/
  www.facebook.com/Phobocosm
  www.instagram.com/phobocosm/

  PhobocosmDark Descent RecordsLauri LaaksonenSamuel Dufour