news

the newest reviews

Morbid Sacrifice

Ceremonial Blood Worship ___2023
Drugi album włoskich podziemniaków, których jaskiniowy black/death metal zauroczy każdego, kto pluje na krzyż i tańczy przy wczesnych piosenkach Archgoat, Hellhammer, Nunslaughter, Grave Desecrator, peruwiańskiego Mortem, Sathanas, czy choćby naszego Throneum. Nowy materiał, podobnie jak dotychczasowe tego zespołu, pozbawiony jest partii solowych i brzmi prawie jak koncertówka z głębo...

God Disease

Apocalyptic Doom ___2023
Nazwa God Disease przewinęła mi się parę lat temu w kampaniach niemieckiej F.D.A. Records, która wydała debiut tych Finów, ale nigdy nie doszło do zbliżenia, że się tak wyrażę. Drugi album zespołu ukazuje się z kolei w barwach świeżutkiej, portugalskiej Gruesome Records. Tym razem trafił do mojego odtwarzacza i, korzystając ze sprzyjającej aury leniwie się w nim rozgościł n...

news

 • Phobocosm (ca) - nowy album w grudniu; utwór do odsłuchu

  2023-10-15

  Zakorzeniony w Montrealu Phobocosm kontynuują owocną współpracę z Dark Descent Records i w barwach tej wytwórni wydadzą swój kolejny, trzeci już album zatytułowany "Foreordained". Data premiery została wyznaczona na 8 grudnia. Pierwszy udostępniony utwór to prawie 8-minutowy "Infomorph":

  Poniżej notatka wydawcy odnośnie tego albumu:
  "Foreordained" to połączenie wszystkiego co do tej pory ukazało się pod szyldem tego zespołu. Doskonale zbalansowane połączenie mrocznej, death metalowej deprawacji z debiutanckiego "Deprived", zmieszane z niszczycielską zagładą "Bringer Of Drought". Co ciekawe, taki był plan od początku: "Kiedy pisaliśmy "Deprived", zdecydowaliśmy, że nasze pierwsze trzy albumy będą trylogią, więc "Foreordained" jest jej ostatnim rozdziałem. Poczyniliśmy świadomy wysiłek, aby tempo wszystkich trzech albumów było podobne, ponieważ chcieliśmy, aby były ze sobą powiązane – zaczynając od powolnego, miażdżącego utworu w klimacie doom, a kończąc na długim, epickim i depresyjnym numerze. To nie przypadek" – zdradza gitarzysta Samuel Dufour.

  Zgodnie z obranym gatunkiem, liryczny koncept "Foreordained" dotyczy śmierci, a także daremności zaprzeczania własnej wrodzonej śmiertelności. Stąd nazwa albumu, oznaczająca coś z góry przeznaczonego, nieuniknionego... "Skoro śmierć jest nieunikniona, koniec wszelkiego życia i naszej planety jest również nieunikniony, więc pojawiają się także motywy apokaliptyczne. Im bliżej "For An Aeon", tym bliżej jest możliwego końca świata, jaki znamy.


  Opatrzony grafikami Lauri Laaksonena z Desolate Shrine, Convocation i Pestilent Hex, "Foreordained" z pewnością zasługuje na miano jednego z najważniejszych death metalowych wydarzeń 2023 roku."

  Tracklista "Foreordained":
  1. Premonition
  2. Primal Dread
  3. Everlasting Void
  4. Infomorph
  5. Revival
  6. For An Aeon

  Zamówienia EU: www.ddmsuo.eu
  Zamówienia US: www.darkdescentrecords.com/shop/

  phobocosm.bandcamp.com/
  www.facebook.com/Phobocosm
  www.instagram.com/phobocosm/

  added by: Olo
  source: Dark Descent Records

  PhobocosmDark Descent RecordsLauri LaaksonenSamuel Dufour


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.