news

the newest reviews

Melancholic Seasons

The Crypt of Time ___2022
Melodyjny death metal od wielu lat skręca coraz bardziej na margines zainteresowania fanów ekstremalnego grania i skutkuje to tym, że nawet tak niezłe zespoły jak niemieckie Melancholic Seasons funkcjonują jako kompletnie nieznane i bez większych szans na przebicie się przez skorupę powszechnej obojętności. Wierząc Metal Archives i załączonemu bio zespół istnieje od połowy lat 90-...

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

news

 • Tomb Mold (ca) - nowy album "The Enduring Spirit" już w ten piątek (15.09)

  2023-09-13

   Kanadyjczycy z Tomb Mold dosyć niespodziewanie ogłosili na początku tego tygodnia, że już w ten piątek premierę będzie miał ich czwarty pełnowymiarowy album "The Enduring Spirit". Tego samego dnia ruszają preordery na kopie fizyczne płyty, których oficjalna data wydania to 13 października. Zespół w ten weekend zagra dwa koncerty w swoim kraju - w piaąek w Toronto i w sobotę w Montrealu i będą to rzecz jasna koncerty promujące już nowy materiał.

  Jak czytamy w notce od wydawcy (20 Buck Spin): "Po wydaniu trzech albumów w ciągu trzech lat i spędzeniu kolejnych czterech w dziczy, Tomb Mold odrodzili się na czwartym albumie "The Enduring Spirit", który odzwierciedla bardzo odważny krok w nowe, rozległe terytoria.

  Jednak pomimo całej swojej szalonej, odważnej i zuchwałej wycieczce w nowe tereny, "The Enduring Spirit" bez wątpienia utrzymane jest w charakterystycznym duchu Tomb Mold.

  Po czterech latach ciszy zespół o tak nieograniczonej energii twórczej, jakim jest Tomb Mold z pewnością poszerzył zakres swojej wizji i nowej płycie nadał wręcz filmowy charakter, która oferuje nieograniczone możliwości eksploracji zarówno dla zespołu, jak i słuchacza." 

   

  1. The Perfect Memory (Phantasm of Aura)
  2. Angelic Fabrications
  3. Will Of Whispers
  4. Fate's Tangled Thread
  5. Flesh As Armour
  6. Servants Of Possibility
  7. The Enduring Spirit Of Calamity

  Nagrania: Boxcar Sound / Sean Pearson.
  Miksy i mastering: Arthur Rizk
  Okładka: Jesse Jacobi
  Dodatkowe grafiki: Karmazid
  Layout i projekt: Chimère Noire
  Zdjęcie zespołu: Colin Medley

  www.facebook.com/tombmold/
  tombmold.bandcamp.com/ 
  listen.20buckspin.com/

  added by: Olo
  source: 20 Buck Spin

  Tomb Mold20 Buck Spin


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.