AktualnościNajnowsza recenzja

Sovereign

Altered Realities
Co za debiut! Jestem absolutnie zauroczony tym co zaserwowała ta norweska ekipa i absolutnie nie dziwię się, że Dark Descent nie zwlekała z kontraktem. Dotychczasowe doświadczenie muzyków Sovereign w takich kapelach jak m.in. Nocturnal Breed, czy Execration na pewno pozwala oczekiwać kompozy...

Aktualności

 • Malefic Throne (us) - projekt muzyków Morbid Angel, Origin, Angelcorpse podpisuje z Agonia Records

  2022-12-14

  Amerykanie z black/death metalowej formacji Malefic Throne podpisali umowę z Agonia Records. Zespół tworzy trzech muzyków - Gene Palubicki z Angelcorpse i Perdition Temple na gitarze, Steve Tucker z Morbid Angel na basie i wokalu oraz John Longstreth z Origin i Hate Eternal (w przeszłości również Angelcorpse) na perkusji. Formacja pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który ma zostać nagrany w 2023.

  "Jesteśmy bardzo podekscytowani zrobieniem tego monumentalnego kroku naprzód z Malefic Throne," komentuje John Longstreth. "Korzenie tego zespołu sięgają połowy lat 90-tych, kiedy Gene, Steve i ja spotkaliśmy się po raz pierwszy w studiu Morrisound. To niesamowite uczucie widzieć, jak te stare rozmowy i spotkania rozwijają się w coś, co będzie prawdziwym świętem  death metalu. Agonia Records rozumie prawdziwą wagę tego, co nasza trójka chce zaprezentować i nie mam wątpliwości, że to połączenie będzie absolutnie miażdżące". Palubicki dodaje: "To wspaniałe uczucie, że nasz zespół, pomimo jego absolutnych początków, jest doceniany i wspierany przez Agonię. Jestem podekscytowany perspektywą tego, co Malefic Throne może osiągnąć wspólnie z tym wydawnictwem". Steve Tucker deklaruje, że "jest szczęśliwy z możliwości rozwinięcia pomysłów, jakie zrodziły pod postacią Malefic Throne. Wielkie podziękowania dla Agonia Records, za tę kreatywną platformę. Gene, John i ja, zorganizujemy trochę chaosu dla umysłu!"

   

  Malefic Throne został założony przez Palubickiego w 2020, niedługo po tym, jak skończył pisać materiał na ostatni album Perdition Temple. Od razu pomyślał o swoim byłym koledze z Angelcorpse i wyjątkowo utalentowanym perkusiście, Johnie Longstrethie, znanym z Origin i Hate Eternal. Poszukując odpowiedniego wokalisty, skontaktowali się z obecnym frontmanem Morbid Angel,  Steve'em Tuckerem, z którym poznali się już w 1997, kiedy zarówno Angelcorpse, jak i Morbid Angel, nagrywali w legendarnym już studiu Morrisound. Palubicki wspomina, że ​​"w weekendy spotykaliśmy się w domu Treya Azagthotha na grillu, gorzałce i tak dalej. Świetne czasy! Od lat wiedzieliśmy, że możemy się dogadać i wystartować ze wspólnym projektem. Kiedy w końcu nadszedł ten moment, wspaniale było mieć możliwość uczestniczenia w muzycznej pracy ze Stevem, jak również ponownego zagrania z Johnem po tych wszystkich latach."

  Palubicki podkreśla, że każdy z trzech członków wywiera istotny wpływ na muzykę Malefic Throne. ​​"Jeśli ktoś twierdzi, że w moim brzmieniu i sposobie tworzenia muzyki jest coś charakterystycznego,  co można uznać za 'sygnaturę', to tym bardziej jest to słyszalne w przypadku Steve'a i Johna. To właśnie synteza naszych indywidualnych cech rozpoznawczych i wspólne pisanie utworów, czyni Malefic Throne czymś wyjątkowym". Palubicki przyznaje, że razem z Malefic Throne chce badać kierunki, na które nie zdecydowałby się w ramach chociażby Perdition Temple. "Natura niektórych modeli muzycznych różni się w zależności od przyjętych celów. Jednocześnie zależy mi na tym, by wpleść w naszą muzykę swoisty 'ukłon' w stronę spuścizny i dorobku wszystkich członków Malefic Throne. Będą więc momenty, w których wyraźnie da się usłyszeć znajome brzmienia."

  Malefic Throne pracuje nad nowymi utworami od czasu wydania debiutanckiej epki, na której znalazły się trzy oryginalne utwory oraz cover Sodom. ​​"Chcę przez to pokazać, że Malefic Throne to nie krótka przygoda, ale pełnoprawny, prawdziwy zespół, z krwi i kości," podkreśla Palubicki. ​​"Wszyscy trzej planujemy się mocno zaangażować w powstanie debiutanckiego albumu. ​​Będziemy mieli dużo dynamiki, w ramach death metalowej formuły, którą tworzymy. Planuję, aby moje riffy i pomysły na utwory były w zdecydowanej mierze odmienne od wszystkich dotychczasowych dokonań. Znajdzie się nawet kilka ośmiominutowych utworów! Oczywiście, aby to zrównoważyć, momentami idę na całość, dając upust muzycznej furii. Poszerzanie granice tego, co definiuje każdy z moich zespołów, stanowi dla mnie ciekawe wyzwanie i jestem podekscytowany, widząc w jaką stronę zmierza nowy materiał Malefic Thorne."

   Więcej informacji na temat Malefic Throne pojawi się wkrótce.

  Skład:
  Gene Palubucki – gitary
  Steve Tucker – wokal i bas
  John Longstreth – perkusja
  Malefic Throne on-line:
  Facebook: www.facebook.com/maleficthrone
  Instagram: www.instagram.com/maleficthrone_official/
  Spotify: open.spotify.com/artist/55cdrJesOF68X6IYDn8RQz

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: agoniarecords.com/store
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  Dodał: Olo
  Źródło: Agonia Records

  Malefic ThroneMorbid AngelOriginAngelcorpseAgonia Records

Najnowsza recenzja

Sovereign

Altered Realities
Co za debiut! Jestem absolutnie zauroczony tym co zaserwowała ta norweska ekipa i absolutnie nie dziwię się, że Dark Descent nie zwlekała z kontraktem. Dotychczasowe doświadczenie muzyków Sover...

Najnowszy wywiad

Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...