news

the newest reviews

Melancholic Seasons

The Crypt of Time ___2022
Melodyjny death metal od wielu lat skręca coraz bardziej na margines zainteresowania fanów ekstremalnego grania i skutkuje to tym, że nawet tak niezłe zespoły jak niemieckie Melancholic Seasons funkcjonują jako kompletnie nieznane i bez większych szans na przebicie się przez skorupę powszechnej obojętności. Wierząc Metal Archives i załączonemu bio zespół istnieje od połowy lat 90-...

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

news

 • Obituary (us) - klip do singla z nadchodzącego albumu "Dying of Everything"

  2022-11-12

  Na 13 stycznia wyznaczona została premiera nowego albumu amerykańskich weteranów death metalu z Obituary zatytułowanego "Dying of Everything". Za okładkę do tego albumu odpowiada nasz krajowy malarz Mariusz Lewandowski, który, przypominamy odszedł niestety w lipcu tego roku w wieku 62 lat.

  Poniżej klip do utworu "The Wrong Time":

   

  Jak czytamy w notce prasowej dotyczącej albumu:

  "Dying Of Everything niszczy w stylu znanym z wczesnych klasyków OBITUARY, "Slowly We Rot" i "Cause of Death", zachowując jednocześnie zabójcze, studyjne brzmienie, które zespół doskonali we własnym studiu od czasu "Xecutioner's Return" z 2007 roku.

  Rezultaty można usłyszeć na głównym singlu "The Wrong Time", który uderza ciężarem w średnim tempie. Tymczasem utwór tytułowy zawiera agresywne riffy i teksty napisane przez Kena Andrewsa. Trzeci singiel z albumu, "My Will To Live", to totalny miazgator czaszek. Utwór po utworze, OBITUARY umacniają swoje dziedzictwo jako instytucji death metalowej, tworząc jedne z najcięższych riffów w swojej karierze.

  Jak prawie każdy album w obszernym katalogu OBITUARY, "Dying Of Everything" natychmiast zapada w pamięć; jest to umiejętność, którą OBITUARY doskonalili przez lata. To niezwykłe, że zespół, który istnieje od lat 80., wykonuje niektóre ze swoich najlepszych dzieł w latach 20., ale właśnie to OBITUARY osiągnęli dzięki swojemu nastawieniu na 'zrób to sam' i nieustannemu koncertowaniu na światowym poziomie. "Myślę, że sprowadza się to do pasji" - mówi wokalista John Tardy. "Mówię to cały czas, ale jeśli coś nie daje mi radości, to nie zamierzam tego robić. Bawimy się lepiej niż kiedykolwiek.""

   

  www.facebook.com/ObituaryBand
  www.obituary.cc/
  linktr.ee/obituaryband
  added by: Olo
  source: fb / Obituary

  ObituaryRelapse RecordsMariusz Lewandowski


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.