news

the newest reviews

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

Hostia

Resurrected meat ___2022
Tym wszystkim, którzy nie mogą doczekać się najnowszego, pełnowymiarowego albumu Hostii, gentelmeni tworzący muzykę w tym projekcie postanowili przyjść z pomocą i nieco ulżyć wszystkim zniecierpliwionym owieczkom. Jak wiadomo, nic tak nie cieszy jak porcja nowej muzyki - idąc tym tokiem rozumowania, dostajemy epkę, która z jednej strony uspokaja fanów, bo mogą posłuchać sobie no...

news

 • Dødsengel (no) - kolejny utwór z nadchodzącego albumu "Bab Al On"

  2022-11-10

  Piąty album norweskiego duetu Dødsengel zatytułowany "Bab Al On" ukaże się już za 5 tygodni (16 grudnia 2022) nakładem Debemur Morti Productions. Poniżej dostajemy do odsłuchu ponad 9-minutowy, hipnotyzujący "hymn ku chwale tajemnic Thelemy" zatytułowany "In the Heart of the World":


  Wcześniej mogliśmy już zapoznać się z utworem "Ad Babalonis Amorem Do Dedico Omnia Nihilo": www.youtube.com/watch?v=I2hwZwFHQN0

  Jak opowiada Kark o procesie powstawania "In the Heart of the World": "Tworzenie tego utworu zaczęło się od mniej więcej jednej melodii, którą napisałem jakiś czas temu jako nieco abstrakcyjny pomysł, ale mimo wszystko - z określonym kierunkiem i właściwym wyczuciem. Szkielet strukturalny utworu z czasem okrył się ciałem, na którym poszczególne elementy układały się na swoich miejscach z łabędzią gracją. Punkt kulminacyjny piosenki jest, pod każdym względem jednym z naszych najcięższych w historii."

  M.A. opowiada o warstwie lirycznej: "W mojej tradycji mamy ideę Anioła lub Daimona, reprezentanta Twojej Prawdziwej Woli i najskrytszej istoty. Czułem, że zatraciłem się w życiu i znosiłem miesiące pustych zaklęć i szarej, nudnej rozpaczy. Wtedy, absurdalnie, miałem moment, w którym ponownie przeżyłem doświadczenie jedności z tą świetlistą istotą. Na pozór bez powodu wszystko było w porządku, a ja tryskałem energią, kreatywnością i oddaniem. Próbowałam wyrazić to uczucie doświadczania prawdziwej woli, a następnie zagubienia się we własnym życiu i stopniowego tracenia tego połączenia, a potem, nagle bez wyraźnego powodu, bycia tam ponownie. Nie jestem pewien, czy mi się udało, ale naprawdę pokochałem tę piosenkę i taniec Kochanka z Ukochaną, który próbuje wyrazić."

  "Bab Al On" ukaże się na CD, winylu i w formie cyfrowej plus oczywiście ciuchy z płytowymi motywami. Zamówienia składajcie w europejskim sklepie Debemur Morti Productions lub na Bandcamp.

   

  www.debemur-morti.com
  dodsengel.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Debemur Morti Productions

  DødsengelDebemur Morti Productions


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.