news

the newest reviews

Melancholic Seasons

The Crypt of Time ___2022
Melodyjny death metal od wielu lat skręca coraz bardziej na margines zainteresowania fanów ekstremalnego grania i skutkuje to tym, że nawet tak niezłe zespoły jak niemieckie Melancholic Seasons funkcjonują jako kompletnie nieznane i bez większych szans na przebicie się przez skorupę powszechnej obojętności. Wierząc Metal Archives i załączonemu bio zespół istnieje od połowy lat 90-...

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

news

 • Godkiller (mc) - kolejny kawałek z nadchodzącej kompilacji do sprawdzenia

  2022-11-10

  Na 9 grudnia Debemur Morti Productions zapowiada wydanie kompilacyjnego wydania "We Are the Black Knights" monakijskiego Godkiller - działającego w latach 90-tych jednoosobowego projektu Duke'a Satanaëla, który potem udzielał się m.in. w Kristallnacht. "We Are the Black Knights" to kolejne wznowienie demówek "Ad Majorem Satanae Gloriam" z 1994 i "The Warlord" z 1995, które zostały obecnie zremasterowane przez ich twórcę, aby "wydobyć ich pełny potencjał". Wcześniej można było posłuchać utworu "Waiting for Lilith" z pierwszego demo w nowej odsłonie, a teraz mamy okazję do odsłuchu "Path To The Unholy Frozen Empire"pochodzącego  z drugiej demówki:


  Jak opowiada sam twórca o tym numerze: "Byłem bardzo świadomy tego, co robię. Chciałem tworzyć utwory inspirowane epicką atmosferą średniowiecza; długie, złożone utwory, z szybkimi pasażami, inne powolne i melancholijne, tak jak różne momenty historii, z jej zwrotami akcji. To jeden z utworów z tamtych czasów, który nadal lubię najbardziej, zwłaszcza główny riff. Brzmi jak kawalkada, można sobie wyobrazić maszerujące, galopujące średniowieczne armie, zmierzające do bitwy. To był pierwszy kawałek, który napisałem w tym duchu – oderwał mnie od pierwszego demo. Ma wszystko, co chciałem wtedy robić: zmiany rytmu, poruszanie się z różnymi prędkościami; więcej przejść wojennych; użycie rogów, organów, chórów, no i epicki, wspaniały, triumfalny klimat."

  "We Are the Black Knights" ukaże się na CD, winylu i w formie cyfrowej, a także z pełnym wachlarzem merchu do wyboru. Zamówienia składajcie w europejskim sklepie Debemur Morti Productions lub na Bandcamp.

   

  www.debemur-morti.com
  godkiller666.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Debemur Morti Productions

  GodkillerDebemur Morti Productions


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.