news

the newest reviews

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

Hostia

Resurrected meat ___2022
Tym wszystkim, którzy nie mogą doczekać się najnowszego, pełnowymiarowego albumu Hostii, gentelmeni tworzący muzykę w tym projekcie postanowili przyjść z pomocą i nieco ulżyć wszystkim zniecierpliwionym owieczkom. Jak wiadomo, nic tak nie cieszy jak porcja nowej muzyki - idąc tym tokiem rozumowania, dostajemy epkę, która z jednej strony uspokaja fanów, bo mogą posłuchać sobie no...

news

 • Coroner (ch) w lutym rozpocznie nagrania nowego albumu

  2022-11-06

   W niedawnym wywiadzie dla Blabbemouth.net gitarzysta Tommy Veterrli przybliżył postępy w pisaniu nowych kawałków na szósty, studyjny album Coroner: “Wszystkie utwory chcemy mieć gotowe do połowy grudnia. Brakuje tylko jednego. Faza przedprodukcyjna powinna zostać ukończona do końca roku. Następnie mam nagrania na nadchodzący album Eluveitie. Ron [Broder, aka Ron Royce, bas] i ja spotykamy się dzisiaj, aby ułożyć plan. Rozpoczniemy nagrania w drugiej połowie lutego."

  Zapytany o kierunek, w którym nowa muzyka będzie podążać Veterrli opowiada: “To bardziej “Grin” niż “Reborn Through Hate”. Tak postrzegam te utwory. To pokaz tego, czego się nauczyliśmy i ćwiczyliśmy. Każdy, kto słyszał wstępne nagrywki, w tym wytwórnia, jest naprawdę zadowolony i uważa, że tak właśnie ten zespół powinien brzmieć. Bardziej chodzi o feeling i orientację na dobry utwór. Techniczne kwestie nadal istnieją, ale nie są najważniejsze. Ma to być odjechane, jak wszystkie kawałki Coroner. Moim celem jest zawsze zrobienie czegoś, czego nie słyszałem sto razy wcześniej. Większość zespołów jest kopią innych. Jest naprawdę wiele świetnych kapel, ale brakuje mi w ich graniu świeżości i oryginalności.”

  Przypomnijmy, że Coroner rozpadli się w 1993 roku po wydaniu “Grin”. Powrócili w 2011 na deski koncertowe, a w 2014 ogłosili włączenie pałkera  Diego Rapacchiettiego do składu grupy.

  Wydawcą nowego albumu będzie Century Media.

   

  www.facebook.com/coronerband
  www.coroner-reunion.com

  added by: Olo
  source: blabbermouth.net

  Coroner. Century Media


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.