news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Varathron (gr) ujawniają tytuł nowego albumu w klipie wideo

  2022-09-21

  Greccy weterani z Varathron pracują nad nowym albumem, następcą "Patriarchs of Evil" z 2018. Formacja wypuściła klimatyczny trailer, w którym możemy usłyszeć trochę nowej muzyki i poznać tytuł nadchodzącego albumu:


  Perkusję nagrano w Noisyland Recordings. Reszta albumu zostanie zarejestrowana w Suncord Audiolab; "The Crimson Temple" ukaże się nakładem Agonia Records. Datę wydania poznamy wkrótce.

  Komentarz zespołu: "Nowa płyta staje się rzeczywistością. Po raz kolejny wyruszamy w podróż pod ciemnym niebem. W tej chwili nie możemy wiele odsłonić, ale możemy obiecać, że włożyliśmy w to nasze serce i duszę. Z czystą pasją jesteśmy teraz w samym sercu kreacji".

  "Nigdy nie zapomnimy wyrazić naszej głębokiej wdzięczności za Wasze ogromne wsparcie przez te wszystkie lata. Więcej ekscytujących wiadomości nadejdzie w ciągu najbliższych kilku miesięcy, wraz z długo skrywanym sekretem, na temat którego milczeliśmy od dwóch lat".

   "Nie możemy się doczekać by się wszystkim podzielić! Biada Piekielnej Nocy! Na tronie w Otchłani!"

  Koncerty:
  15/10/2022 – Metal Gates Festival, Bucharest, RO
  05/11/2022 – Winter Rising Festival, Bessancourt, FRA
  20/11/2022 – Iron Fest, Yerevan, AM
  28/01/2023 – Rites of North, Oulu, FI
  19/05/2023 – Steelfest Open Air, Hyvinkää, FI

  Skład:
  Stefan Necroabyssious - wokal
  Achilleas C - gitara
  Sotiris - gitara
  Stratos - bass
  Haris - perkusja


  VARATHRON on-line:
  Website: varathron.com
  Webshop: shop.varathron.com
  Facebook: www.facebook.com/VarathronOfficial/
  YouTube: www.youtube.com/user/VarathronTV
  Instagram: www.instagram.com/varathron_official/

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: agoniarecords.com/store
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  VarathronAgonia RecordsNoisyland RecordingsSuncord Audiolab


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.