news

the newest reviews

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

Hostia

Resurrected meat ___2022
Tym wszystkim, którzy nie mogą doczekać się najnowszego, pełnowymiarowego albumu Hostii, gentelmeni tworzący muzykę w tym projekcie postanowili przyjść z pomocą i nieco ulżyć wszystkim zniecierpliwionym owieczkom. Jak wiadomo, nic tak nie cieszy jak porcja nowej muzyki - idąc tym tokiem rozumowania, dostajemy epkę, która z jednej strony uspokaja fanów, bo mogą posłuchać sobie no...

news

 • Death Worship (ca) na dwóch koncertach w Polsce w listopadzie

  2022-09-17

  Death Worship Ryana Förstera (Blasphemy, Conqueror) w zaledwie pół roku po historycznym koncercie w ramach Black Silesia Open Air powraca do Polski tej jesieni i to na dwa koncerty. Pierwszą z imprez będzie Black Danzig IV 11 listopada w Gdańsku w klubie Drizzly Grizzly, a dzień później uświetnią nowo powstałe pod egidą Black Silesia wydarzenie Death Ceremony, które będzie mieć miejsce na scenie katowickiego P23.

  Skład czwartej edycji Black Danzig uzupełniają lokalny Funeral Mass, sensacja olsdchoolowego metalu ostatniego roku – SexMag, oraz niezłomni mizantropi klasy robotniczej, Voidhanger. Bilety w ilości 300 sztuk mają już wkrótce trafić do sprzedaży.

  Jeżeli chodzi o Death Ceremony w Katowicach to Kanadyjczyków wesprą kultowi bandyci z Anima Damnata, którzy zagrają jedyny w tym roku koncert z materiałem z "Suicidal Allegiance upon the Sacrificial Altar of Sublime Evil and Eternal Sin". Przed nimi wspomniany wcześniej Voidhanger, a także Devilpriest, dla których będzie to koncert premierowy najnowszego wydawnictwa "In Repugnant Adoration" (szykowany przez Odium Records). Przypominamy, że Devilpriest to zespół muzyków powiązanych m.in. z Deus Mortem, Anima Damnata i Imperator. Pierwsi na scenie zameldują się natomiast Tarnowianie z Upon The Altar – będzie to pierwszy koncert zespołu, prezentującego smolisty gruz dla fanów Teitanblood i Grave Miasma. W składzie muzycy ze znaczącym doświadczeniem na lokalnej scenie (Eclypse, Hell United, Ortank, Kult Mogił, Totenmesse i in.). Bilety w sprzedaży wkrótce.

  Black Danzig IV: Death Worship (Can) / Voidhanger / SexMag / Funeral Mass
  11 listopada - Gdańsk @ Drizzly Grizzly
  www.facebook.com/events/494036865497329

  Death Ceremony: Death Worship (Can) / Anima Damnata / Voidhanger / Devilpriest / Upon the Altar
  12 listopada - Katowice @ P23
  www.facebook.com/events/385356663622138 

   

  added by: Olo
  source: fb / Black Silesia Productions

  Death WorshipRyan FörsterAnima DamnataVoidhangerUpon the AltarDevilpriestSexMagFuneral MassBlack Silesia Productions


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.