news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Mortuous (us) - nowy album w połowie września

  2022-08-24

  "Upon Desolation" - taki tytuł będzie nosił drugi album death metalowców z San Jose - Mortuous, który ukaże się 16 września. Za wydanie w Stanach odpowiedzialna jest Carbonized Records, a w Europie - Extremely Rotten Productions.

  Następca "Through Wilderness" (2018) zawierać ma 8 kawałków "czystej, zakręconej brutalności", których nagranie, miksy i mastering zrealizowane zostało we współpracy z Gregiem Wilkinsonem w studio Earhammer w Oakland (Kalifornia) w grudniu 2021. Na nagraniu, w utworach "Nothing" i "Defiled By Fire" pojawiły się partie skrzypiec w wykonaniu Andrea'i Morgan z zespołu Exulansis. Za okładkę odpowiedzialny jest Marald Van Haasteren (pracował z m.in. Necrot, After the Bombs, Baroness). 

  "Upon Desolation" dostępne ma być na CD, winylu, kasecie i w formatach cyfrowych. Preordery są na razie dostepne tylko w Carbonized (sklep www, Bandcamp). Wszystkie formaty będą też dostępne w Extremely Rotten w dniu wydania. W Tankcrimes dostępna jest też już w preorderze specjalna wersja na przezroczystym splatter winylu (limit do 200 szt.) tutaj.

  Poniżej do odsłuchu utwór "Graveyard Rain" zamykający cały album: 

  Równolegle z wydaniem "Upon Desolation" Mortuous ruszają w trasę po Stanach u boku Full Of Hell, Blood Incantation, Vermin Womb i God Is War (trasa startuje 13 września w Denver, a kończy się 7 października w Filadelfii.

  Aktualny skład: Mortuous: 
  Colin Tarvin – gitara, wokal
  Michael Beams – gitara, wokal, pianino
  Clint Roach – bas
  Chad Gailey – bębny

  gościnnie:
  Andrea Morgan – skrzypce

  www.facebook.com/Mortuous
  www.instagram.com/mortuous
  extremelyrottenprod.com
  extremelyrottenproductions.bandcamp.com
  www.carbonizedrecords.com
  www.facebook.com/Carbonized-Records
  www.twitter.com/Carbon_Forms
  www.instagram.com/carbonizedrecords
  www.carbonizedrecords.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Earsplit PR

  MortuousCarbonized RecordsExtremely Rotten ProductionsAndrea MorganMarald Van Haasteren


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.