news

the newest reviews

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

Hostia

Resurrected meat ___2022
Tym wszystkim, którzy nie mogą doczekać się najnowszego, pełnowymiarowego albumu Hostii, gentelmeni tworzący muzykę w tym projekcie postanowili przyjść z pomocą i nieco ulżyć wszystkim zniecierpliwionym owieczkom. Jak wiadomo, nic tak nie cieszy jak porcja nowej muzyki - idąc tym tokiem rozumowania, dostajemy epkę, która z jednej strony uspokaja fanów, bo mogą posłuchać sobie no...

news

 • Mortuous (us) - nowy album w połowie września

  2022-08-24

  "Upon Desolation" - taki tytuł będzie nosił drugi album death metalowców z San Jose - Mortuous, który ukaże się 16 września. Za wydanie w Stanach odpowiedzialna jest Carbonized Records, a w Europie - Extremely Rotten Productions.

  Następca "Through Wilderness" (2018) zawierać ma 8 kawałków "czystej, zakręconej brutalności", których nagranie, miksy i mastering zrealizowane zostało we współpracy z Gregiem Wilkinsonem w studio Earhammer w Oakland (Kalifornia) w grudniu 2021. Na nagraniu, w utworach "Nothing" i "Defiled By Fire" pojawiły się partie skrzypiec w wykonaniu Andrea'i Morgan z zespołu Exulansis. Za okładkę odpowiedzialny jest Marald Van Haasteren (pracował z m.in. Necrot, After the Bombs, Baroness). 

  "Upon Desolation" dostępne ma być na CD, winylu, kasecie i w formatach cyfrowych. Preordery są na razie dostepne tylko w Carbonized (sklep www, Bandcamp). Wszystkie formaty będą też dostępne w Extremely Rotten w dniu wydania. W Tankcrimes dostępna jest też już w preorderze specjalna wersja na przezroczystym splatter winylu (limit do 200 szt.) tutaj.

  Poniżej do odsłuchu utwór "Graveyard Rain" zamykający cały album: 

  Równolegle z wydaniem "Upon Desolation" Mortuous ruszają w trasę po Stanach u boku Full Of Hell, Blood Incantation, Vermin Womb i God Is War (trasa startuje 13 września w Denver, a kończy się 7 października w Filadelfii.

  Aktualny skład: Mortuous: 
  Colin Tarvin – gitara, wokal
  Michael Beams – gitara, wokal, pianino
  Clint Roach – bas
  Chad Gailey – bębny

  gościnnie:
  Andrea Morgan – skrzypce

  www.facebook.com/Mortuous
  www.instagram.com/mortuous
  extremelyrottenprod.com
  extremelyrottenproductions.bandcamp.com
  www.carbonizedrecords.com
  www.facebook.com/Carbonized-Records
  www.twitter.com/Carbon_Forms
  www.instagram.com/carbonizedrecords
  www.carbonizedrecords.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Earsplit PR

  MortuousCarbonized RecordsExtremely Rotten ProductionsAndrea MorganMarald Van Haasteren


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.