news

the newest reviews

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

Hostia

Resurrected meat ___2022
Tym wszystkim, którzy nie mogą doczekać się najnowszego, pełnowymiarowego albumu Hostii, gentelmeni tworzący muzykę w tym projekcie postanowili przyjść z pomocą i nieco ulżyć wszystkim zniecierpliwionym owieczkom. Jak wiadomo, nic tak nie cieszy jak porcja nowej muzyki - idąc tym tokiem rozumowania, dostajemy epkę, która z jednej strony uspokaja fanów, bo mogą posłuchać sobie no...

news

 • Hild (se) - nowy zespol Larsa Broddessona w Odium Records; debiut w październiku

  2022-08-23

  Odium Records ogłasza podpisanie kontraktu z nowym, szwedzkim zespołem Hild. Jest to nowa kapela Larsa Broddessonna, znanego jako były perkusista Marduk, a sesyjnie wspierał też m.in. Funeral Mist, czy rodzimy Black Altar. Debiutancki album "ValFreiya" ukaże się 7 października jako 6 panelowy digi pack cd i wg. zapowiedzi wydawcy "zawiera 12 utworów agresywnego thrash metalu z elementami black i crust". Inspiracje zespołu to nordycka mitologia i mistycyzm.

   

  Tak Lars Broddesson opisuje powstanie zespołu i koncept albumu "ValFreiya":
  "HILD, oznacza bitwę/spór, to projekt o tematyce wojennej i bitewnej, skoncentrowany wokół Walkirii z mitologii nordyckiej. Każdy utwór nazwany jest imieniem i uhonorowaniem określonej Walkirii i opisuje jej charakterystyczne cechy.

  Na pomysł założenia tego zespołu wpadłem nagle pewnego letniego wieczoru, kiedy spacerowałam oczarowany otaczającym mnie krajobrazem. Zostałem natchniony przez wyższe moce, aby wrócić do mojego studia i napisać 2-minutowy utwór w jednej sesji.

   Boska iskra inspiracji uderzyła natychmiast i większość piosenki i cały koncept miałem już w głowie zanim wróciłem do studia, żeby nagrywać. Napisanie pierwszego utworu "ValFreiya" trwało około 5 godzin.

  Zasmakowałem w tym i postanowiłem kontynuować i nie pozwolić, aby jakakolwiek piosenka była dłuższa niż 2:30 lub proces jej pisania trwał dłużej niż 6-7 godzin. Kilka tygodni później miałem już 12 utworow i skończony album, który napisałem będąc w swoistym transie". 


  www.facebook.com/HildSweden
  www.odiumrex.com
  www.facebook.com/odiumrex
  www.instagram.com/odiumrecords
  www.odiumrecords.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Shadow / Odium Records

  HildOdium RecordsLars BroddessonMardukFuneral MistBlack Altar


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.