news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Hild (se) - nowy zespol Larsa Broddessona w Odium Records; debiut w październiku

  2022-08-23

  Odium Records ogłasza podpisanie kontraktu z nowym, szwedzkim zespołem Hild. Jest to nowa kapela Larsa Broddessonna, znanego jako były perkusista Marduk, a sesyjnie wspierał też m.in. Funeral Mist, czy rodzimy Black Altar. Debiutancki album "ValFreiya" ukaże się 7 października jako 6 panelowy digi pack cd i wg. zapowiedzi wydawcy "zawiera 12 utworów agresywnego thrash metalu z elementami black i crust". Inspiracje zespołu to nordycka mitologia i mistycyzm.

   

  Tak Lars Broddesson opisuje powstanie zespołu i koncept albumu "ValFreiya":
  "HILD, oznacza bitwę/spór, to projekt o tematyce wojennej i bitewnej, skoncentrowany wokół Walkirii z mitologii nordyckiej. Każdy utwór nazwany jest imieniem i uhonorowaniem określonej Walkirii i opisuje jej charakterystyczne cechy.

  Na pomysł założenia tego zespołu wpadłem nagle pewnego letniego wieczoru, kiedy spacerowałam oczarowany otaczającym mnie krajobrazem. Zostałem natchniony przez wyższe moce, aby wrócić do mojego studia i napisać 2-minutowy utwór w jednej sesji.

   Boska iskra inspiracji uderzyła natychmiast i większość piosenki i cały koncept miałem już w głowie zanim wróciłem do studia, żeby nagrywać. Napisanie pierwszego utworu "ValFreiya" trwało około 5 godzin.

  Zasmakowałem w tym i postanowiłem kontynuować i nie pozwolić, aby jakakolwiek piosenka była dłuższa niż 2:30 lub proces jej pisania trwał dłużej niż 6-7 godzin. Kilka tygodni później miałem już 12 utworow i skończony album, który napisałem będąc w swoistym transie". 


  www.facebook.com/HildSweden
  www.odiumrex.com
  www.facebook.com/odiumrex
  www.instagram.com/odiumrecords
  www.odiumrecords.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Shadow / Odium Records

  HildOdium RecordsLars BroddessonMardukFuneral MistBlack Altar


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.