news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Severe Torture (nl) - cała EP "Fisting the Socket" przedpremierowo do odsłuchu

  2022-06-08

  "Fisting the Socket" to pierwsze wydawnictwo Sever Torture od 12 lat. Holendrzy odnowili swój kontrakt z Season of Mist i, gdyby nie pandemia, to EPka ta ukazała by się znacznie wcześniej. W tej chwili zespół nagrywa już nowy, pełnoczasowy album, który powinniśmy dostać na początku 2023 roku za sprawą Season of Mist, a tymczasem delektować się możemy udostępnioną do odsłuchu całą EP, która ma swoją premierę już w ten piątek (10.06.2022):

   

  Zespół o nowej EP: "Mówiąc wprost; Jesteśmy cholernie dumni, że możemy podzielić się tymi kawałkami ze wszystkimi naszymi death metalowymi przyjaciółmi na całym świecie! Ta EPka to tylko wierzchołek przysłowiowej góry lodowej death metalu w stylu Severe Torture, który czai się pod powierzchnią. Cieszcie się więc tymi utworami, aby posmakować tego, co nadejdzie w najbliższej przyszłości! Stay brutal!"

   

  www.facebook.com/severetorture/
  severetorture.bandcamp.com/
  www.severetorture.com/

  added by: Olo
  source: fb / Severe Torture

  Severe TortureSeason of Mist


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.