news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Berakor (us) - nowa EPka już w ten piątek

  2022-06-04

  Cztery lata po niszczącym obiekty, debiutanckim demo chicagowscy handlarze śmiercią z Berator wyrzygują 20 minut wściekłego old school black/death metalu w barwach Dark Descent. W dobie przeprodukowanego, wypolerowanego brzmienia "Elysian Inferno" przypomina nam jak okrutny i gwałtowny powinien być ekstremalny metal.

  Gitarzysta Richard Olsen, który porzucił swoje obowiązki w Profanatica, aby skupić się w pełnym wymiarze na Berator opowiada o tym jak ważna była tu produkcja: "Epka nagrana została na setkę. Tylko ja i Dan (bębny) w jego studio. Potem dokładaliśmy resztę. Samo nagranie oddaje poziom tej surowej mocy, której nie uzyskasz z metronomem. Tim Pearson (bas, ex-The Chasm) oraz Pat Clancy (gitara, ex- Nachtmystium) dodali do tego swoje partie. Zabrzmiało to naprawdę porywająco i szalenie i trafi to tylko do tych, którzy doceniają rozpędzone, treściwe, gęste riffy. Założenie było takie,  że ma to być 20 minut płynnego połączenia rytmiki i przemocy."

  Dark Descent Records wydaje "Elysian Inferno" na CD, winylu, kasecie i w formacie cyfrowym.
  Tracklista "Elysian Inferno":
  1. Sultans of Incest
  2. Onslaught to Absolution
  3. Dead Rats
  4. War Lust
  5. Final Crucifixion
  6. Swine Cult

  Za okładkę odpowiada Paolo Girardi.

  Zamówienia: www.darkdescentrecords.com/shop 

   

  www.facebook.com/berator
  beratorofficial.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: fb / Berakor

  BerakorDark Descent RecordsPaolo Girardi


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.