news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Krisiun (br) - 12-ty album pt. "Mortem Solis" w połowie lata

  2022-05-28

  Cztery lata po "Scourge of the Enthroned" zasłużone dla ekstremalnego, bluźnierczego death metalu trio z Sao Paulo wraca z nowym, studyjnym albumem "Mortem Solis", którego tytuł możemy tłumaczyć z łaciny jako "Śmierć Słońca" i który ukaże się nakładem Century Media 29 lipca. Nagrania miały miejsce w ich rodzinnej miejscowości w Family Mob Studio, z którego korzystali w przeszłości m.in. Ratos De Porão i Crypta. Miks i mastering "Mortem Solis" to dzieło Amerykanina Marka Lewisa (m.in. Kataklysm, Deicide, The Black Dahlia Murder). Za okładkę odpowiada Marcelo Vasco, który pracował wcześniej dla m.in. Slayer, Venom, czy Dark Funeral. Poniższy klip do utworu "Serpent Messiah" reżyserował Estevam Romera. 

   

  Spis kawałków:
  1. Sworn Enemies
  2. Serpent Messiah
  3. Swords into Flesh
  4. Necronomical
  5. Tomb of the Nameless
  6. Dawn Sun Carnage (Intro)
  7. Temple of the Abattoir
  8. War Blood Hammer
  9. As Angels Burn
  10. Worm God
  11. Death of the Sun * Bonus Track

  “Mortem Solis” dostępne jest w limitowanym digipaku (z bonusem w postaci kawałka “Death of the Sun), w formatach cyfrowych, oraz jako 180-gramowy LP.

  Dostępne wersje winyla:
  Czarny LP – nielimitowany
  Przezroczysty pomarańczowy LP – limit do 300 szt., dostępne przez CM Distro & Webshop Europe

  Czysty, przezroczysty LP – limit do 300 szt., dostępne w EMP
  Złoty LP – limit do 300 szt., dostępne w Nuclear Blast 

   

  www.facebook.com/krisiun.official
  www.instagram.com/krisiun
  www.krisiun.com.br

  added by: Olo
  source: Century Media

  KrisiunCentury MediaCentury Media RecordsFamily Mob StudioMark LewisMarcelo VascoEstevam Romera


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.