news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Altars (au) z nowym albumem w lipcu, utwór do odsłuchu

  2022-05-22

  Długo-oczekiwany i zapowiadany jeszcze w zeszłym roku, nowy album australijskiego trio Altars. Następca "Paramnesia" (Nuclear Winter Records/Blood Harvest) z 2013 r. nosić będzie tytuł "Ascetic Reflection", ukaże się nakładem włoskiej Everlasting Spew Records 8 lipca i zawierać będzie osiem kawałków o łącznym czasie ok. 40 min. Nad całością nagrań, miksów i masteringu zespół pracował sam w styczniu 2022. Album zdobi rozległy obraz Adama Burke'a, a wewnątrz znajdziemy serię kolaży stworzonych przez Dereka Setzera.


  Jak czytamy w notce wydawcy:
  "'Ascetic Reflection' to tajemnicza i silnie organiczna kulminacja wysiłków odnowionego trio. [Album ten] poddaje w wątpliwość postrzeganie samego siebie. Przeciwstawne połowy dzieła, z których każda odbija się do zewnątrz ze swojego centrum, tworzą lustra, za pomocą których można mierzyć prawdziwe oblicze ludzkości - poglądy przeciwne jej uroborycznym cyklom, śmiertelnemu brzemieniu i daremną żądzę władzy, wiedzy i boskości." 

   

  Dla przypomnienia/uzupełnienia - po wydaniu w 2013 roku debiutanckiego albumu zespół przerwał działalność, częściowo z powodu wyniszczającej choroby, która dotyka współzałożyciela Cale'a Schmidta (wokal i bas, także Monomakh). Gitarzysta Lewis Fischer dołączył do Ignivomous z Melbourne, a perkusista Alan Cadman dołączył do okultystycznego StarGazer. Po ośmiu latach ciszy, w 2021 roku wskrzeszone Altars ogłosiło swoje zmartwychwstanie z obietnicą nowego pełnowymiarowego albumu, a następnie rekrutacją Brendana Sloana (Convulsing), aby wypełnić wakat na basie i wokalu.

  Brendan Sloan - wokal, bas
  Lewis Fisher - gitara
  Alan Cadman - instrumenty perkusyjne

  added by: Olo
  source: Everlasting Spew Records

  AltarsEverlasting Spew RecordsAdam BurkeDerek Setzer


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.