news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Origin (us) - klip wideo do "Chaosmos"

  2022-05-17

  Amerykańscy techniczni death metalowcy z Origin wypuścili klip wideo do tytułowego utworu z nowej płyty, "Chaosmos", która ukaże się 3 czerwca nakładem Agonia Records (Europa) oraz Nuclear Blast Records (reszta świata). Reżyserem klipu jest David Brodsky z My Good Eye Music Visuals.

   

  "Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wyglądałby występ Origin w pustym magazynie? Nadeszła okazja, aby się przekonać," komentuje perkusista John Longstreth. "Jesteśmy super podekscytowani pracą z tuzami obróbki wideo, MyGoodEye. Mieliśmy wiele frajdy kręcąc ten materiał."

  Origin jest obecnie w trasie koncertowej po USA z Misery Index. Po jej zakończeniu czeka go kolejna trasa promująca nowy album, tym razem z Abysmal Dawn, która wystartuje jeszcze w tym miesiącu.

   

  agoniarecords.com
  www.origin-chaosmos.com
  www.originofficial.com/chaosmos

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  OriginAgonia RecordsNuclear Blast RecordsDavid BrodskyMy Good Eye Music Visuals


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.