Recenzja

Sovereign

Altered Realities
Co za debiut! Jestem absolutnie zauroczony tym co zaserwowała ta norweska ekipa i absolutnie nie dziwię się, że Dark Descent nie zwlekała z kontraktem. Dotychczasowe doświadczenie muzyków Sovereign w takich kapelach jak m.in. Nocturnal Breed, czy Execration na pewno pozwala oczekiwać kompozycji powyżej średniej ligowej, ale ten materiał dostarcza wszystkiego tego, czego zawsze oczekiwal...

Aktualności

 • Ataraxy (sp) - nowy album "The Last Mirror" w połowie czerwca

  Data dodania 2022-05-08Dodał OloŹródło Dark Descent Records

  17 czerwca wspólnym nakładem Dark Descent Records i Me Saco Un Ojo Records ukaże się trzeci album hiszpańskich death metalowców z Ataraxy zatytułowany "The Last Mirror". Poniżej do odsłuchu utwór "Decline":

  ... oraz notka prasowa na zachętę:

  "Hiszpańskie Ataraxy to głeboko skrywany klejnot death metalu. Mając w zanadrzu absolutnie wspaniałe albumy i kilka, równie godnych EP-ek wypracowali sobie niewielką, ale wierną grupę wiernych fanów. Wibrujący w lovecraftowskich otchłaniach death metal z wpływami doom, zagrany z niepowtarzalną atmosferą i wysokim poziomem kompozycyjnym (nie zapominajmy o fenomenalnych grafikach i produkcji) nie da się pomylić z żadnmym innym.

  Ich nowe wydawnictwo rozpoczyna idealnym wprowadzeniem w stan grobowej hipnozy, aby za chwilę ponownie zanurzyć się w głębiny. Po raz kolejny będzie to natychmiastowe wejście w doświadczenie dla wszystkich, którzy odważą się kroczyć pośmiertną ścieżką w odrazę dzięki ekspansywnym, instrumentalnym atakom, które chwytają Cię w swoje rozliczne macki. Od mało przyjaznych wokali i niesamowitych solówek po monstrualne riffy i połamane partie basu wsparte mocną podstawą bębnów - wszystko działa w zgodzie, ale jednak nieco rozsynchronizowane, aby przenieść Cię jeszcze głębiej w koszmar "The Last Mirror".

  Nowe dzieło, podobnie z resztą jak i poprzednie, działa najlepiej, gdy słucha się go uważnie, jako naprawdę wciągającą opowieść pełną leków i mroku - choć każdy z utworów wyróżnia się swoimi własnymi zaletami. Krótko po wstępie zespół dostarcza swój najdłuższy, najbardziej dopracowany utwór, który przypadkowych słuchaczy skutecznie zniechęci upiornymi dźwiękami. Docenione one zostaną tylko przez tych, których słuch wykaże się odpowiednią cierpliwością i bystrością. Ci nieliczni zostaną oczarowani i nagrodzeni albumem bogatym w sferze duchowej, a jednocześnie zadającym gwałtowne, niewątpliwie bardzo cielesne i oszałamiające ciosy.

  Kontynuując własną ścieżkę, zespół, poprzez brzmienie tego albumu w naturalny sposób dokonał postępu swojej twórczości, która od zawsze rozwijała się i rozkwitała we własnym tunelu czasoprzestrzennym głęboko doskonałej muzyki. Być może najbardziej zauważalne jest tutaj, że nie poświęcając death metalowej brutalności, będącej podstawą wszystkiego co robią, udało im się uzyskać o wiele silniejszy filmowy efekt niż u zdecydowanej większości przedstawicieli gatunku. Niczym samospełniająca się przepowiednia zagłady, ich własna, epicka natura zdecydowała o kształcie tej płyty i stała się ona tym samym ścieżką dźwiękową do rozpaczliwej rzezi i intensywności, niemożliwej do zniesienia przez żadnego śmiertelnika." 

   

  www.facebook.com/DarkDescentRecords/
  www.darkdescentrecords.com/
  www.facebook.com/mesacounojo/
  www.mesacounojo.com/  AtaraxyDark Descent RecordsMe Saco Un Ojo Records

Recenzja

Sovereign

Altered Realities
Co za debiut! Jestem absolutnie zauroczony tym co zaserwowała ta norweska ekipa i absolutnie nie dziwię się, że Dark Descent nie zwlekała z kontraktem. Dotychczasowe doświadczenie muzyków Sover...

Recenzja

Brodequin

Harbinger of Woe
Niczym notoryczny morderca, który w ekstatycznym transie opowiada śledczym o tym, co w momentach szaleństwa robił z dziesiątkami swoich ofiar, tak Brodequin postanowili opowiedzieć nam po 20 lat...