news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Popiół (pl) - drugi album jeszcze w maju w Pagan; klip do utworu otwierającego album

  2022-05-07

  Popiół podpisał umowę z Pagan Records na wydanie drugiego albumu zatytułowanego "Szeptun". Album, który ma ukazać się 27 maja 2022 r., można zamówić w przedsprzedaży w sklepie internetowym wytwórni.

  Przed wydaniem "Szeptuna" Popiół wydał teledysk do otwierającego album utworu "Jestem Antychrystem". 

   

  Zespół tak opisuje nową płytę: "Szeptun to w dużej mierze album koncepcyjny, traktujący o rzeczach które każdego z nas dotykają na co dzień, o szaleństwie, psychozie, śmierci i cierpieniu. O tym wszystkim co siedzi nam w głowach, a co próbujemy wymazać. To bezpośrednia podróż do totalnego ześcierwienia… naszych czasów."

  "Szeptun" został nagrany jesienią 2021 roku, a zmiksowany i poddany masteringowi na przełomie 2021/22 w studiu Satanic Audio.

  Nazwa zespołu Popiół zaczerpnięta została z debiutanckiego albumu Thy Worshiper o tej samej nazwie i nawiązuje do emocji, klimatu i duchowości tego kultowego albumu. Tuż po jego nagraniu powstało wiele melodii, które miały trafić na kolejną płytę Thy Worshiper w 1998 roku, ale ta nie została wtedy nagrana. Wibracje te i fale, choć ukryte - nie umarły. Po 20 latach melodie te ukazały się w postaci debiutanckiego albumu Popiół "Zabobony" (Godz ov War Productions, 2019). Byli i obecni członkowie Thy Worshiper stworzyli muzykę o tym, co kryje się w szumie drzew, wiatru i strumieni. O tym, o czym boimy się myśleć i o tych, którzy przychodzą do nas w snach.
  Gdy pandemia zmusiła wiele zespołów do odwołania lub przełożenia koncertów, dla Popiół nadszedł czas na stworzenie drugiego albumu "Szeptun" i znalezienie nowego perkusisty: Pieta (ex-Thy Worshiper). 

   

  www.facebook.com/Popiolofficialprofile/
  www.pagan-records.com
  www.facebook.com/paganrecords
  paganrecords.bandcamp.com
  www.youtube.com/paganrecords
  twitter.com/PaganRecords
  www.instagram.com/pagan.records/

  added by: Olo
  source: Pagan Records

  PopiółThy WorshiperPagan RecordsSatanic Audio


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.