news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Entrails (se) - kolejny utwór z "An Eternal Time of Decay"

  2022-05-07

  24 czerwca nakładem Hammerheart Records ukazuje się "An Eternal Time of Decay" - siódmy już długograj jednego z czołowych przedstawicieli nowej fali szwedzkiego death metalu - Entrails. Dobrze znane i uwielbiane brzmienie pedału Boss HM-2 wyciskające soki stęchłej zgnilizny z każdego dźwięku gitar, punkujące bębny, wyborne melodie solówek i opowieści o trupach wstających z grobów. Niby kolejny raz to samo, ale jednak na poziomie zdecydowanie zasługującym na uwagę i nawet jeżeli w ostatnim czasie redukujecie ilość szwedzkopodobnych zespołów do minimum to Entrails powinni w tym minimum się znaleźć.

  Wcześniej mogliśmy posłuchać utworu "Die to Death", a teraz czas na "Reborn in Worms": 


  Okładka: Henrik Ågren
  Miksy: Jimmy Lundqvist
  Mastering: Dan Swanö @ Unisound

  Preordery: hammerheartstore.com/collections/vendors?q=Entrails 

   

  www.hammerheart.com
  www.hammerheartstore.com
  www.facebook.com/hammerheartrecords
  www.facebook.com/Entrails666

  added by: Olo
  source: Hammerheart Records

  EntrailsHammerheart Records


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.