news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Zmarł Krzysztof "Mały" Jankowski (m.in. Ghost, Hell-Born, Grin)

  2022-05-07

  3 maja 2022 r. zmarł Krzysztof "Mały" Jankowski, perkusista znany z takich trójmiejskich grup jak Explozer, Grin, Ghost, Hell-Born czy Noizzer. Miał 50 lat.

  Hell-Born opublikowali następujące pożegnanie Małego: "Z wielkim żalem i bólem żegnamy naszego przyjaciela, muzycznego kompana, a przede wszystkim świetnego człowieka Krzysztofa "Małego" Jankowskiego. Z Krzyśkiem nagraliśmy "Legacy of the Nephilim", zagraliśmy też razem sporo koncertów. Zostaną wspomnienia i wspólnie stworzone dźwięki. Do zobaczenia Bracie w lepszym, muzycznym świecie!!!"

  Explozer: "Czas nam znany z Krzychem zawsze był przepełniony dobrą energią i pozytywnym humorem. Taki to był człowiek – dusza towarzystwa. Zawsze wyluzowany ale i zarazem skupiony i poważny. Potrafił odwalić kawał dobrej roboty."

  Ghost: "Wierzymy, że tam gdzie teraz jesteś, stoi zestaw perkusyjny, z którym kto jak kto, ale Ty najlepiej będziesz wiedział co zrobić..."

   

   

  added by: Olo
  source: rock3miasto pl; fb/Hell-Born; fb/Ghost

  Krzysztof "Mały" JankowskiKrzysztof JankowskiHell-BornGhostGrinExplozer


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.