news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Mournful Congregation (au) - pierwsza epka z serii "The Exuviae of Gods" pod koniec maja

  2022-04-25

  Australijscy doomsterzy z Mournful Congregation powracają z pierwszymi nagraniami od czasu albumu "The Incubus Of Karma" z 2018 r. Zespół zakończył prace nad "The Exuviae of Gods - Part I" - pierwszą z dwóch jakie zaplanowane zostały w tej serii i w formie fizycznej (CD) ujrzy ona światło dzienne już 27 maja za sprawą 20 Buck Spin.

  Fragmenty wszystkich trzech utworów, które składają się na tę EP poniżej:   Całość ma trwać ponad 37 minut. Dwa utwory są całkowicie nowe - "Mountainous Shadows, Cast Through Time" oraz, złożony głównie z akustycznych partii "The Exuviae Of Gods", trzeci to nagrany ponownie jeden z najstarszych utworów zespołu, pochodzący jeszcze z czasów demówkowych "An Epic Dream Of Desire" z 1995 r.

  Tracklista:
  1. Mountainous Shadows, Cast Through Time (14:06)
  2. The Exuviae Of Gods (7:12)
  3. An Epic Dream Of Desire (15:47)

  Za okładkę odpowiada Karmazid

  Preordery: www.20buckspin.com/collections/mournful-congregation
  listen.20buckspin.com/album/the-exuviae-of-gods-part-i 


  added by: Olo

  Mournful Congregation20 Buck SpinKarmazid


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.