news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Inanes (pl) - debiutancki album "Acedia" już 29 kwietnia na CD

  2022-04-16

  Jak donosi Via Nocturna, 29 kwietnia ukaże się na CD debiutancki długograj toruńskiej formacji Inanes poruszającej się w klimatach klimatycznego black metalu.

  Fragment notki prasowej nt. albumu: "... "Acedia" (gr. akēdía, akedeía – "brak troski o własny byt i istnienie, obojętność") to emocjonująca podróż w głąb połamanej duszy i swoisty zapis ludzkiego cierpienia. Na krążku znalazło się pięć kompozycji, które zamykają się w ponad 40 minutach świetnie zagranego i wyprodukowanego black metalu."

  Poniżej utwór "Lost" z tego wydawnictwa:   CD można już zamawiać w przedsprzedaży: bit.ly/acedia-cd
  Wersja cyfrowa jest dostępna na Bandcamp: bit.ly/acedia-digital

  Tracklista "Acedia":
  01. Apotheosis
  02. The Underdark
  03. Deathcult
  04. New Heresy
  05. Lost

  Album został wyprodukowany w Invent Studio na przełomie 2019 i 2020 roku. Muzyka i teksty są kolektywnym dziełem członków zespołu Inanes. 

   

  www.facebook.com/Inanesband
  www.instagram.com/inanes_official/

  added by: Olo
  source: Via Nocturna

  InanesVia NocturnaInvent Studio


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.