news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Sadist (it) ujawnia szczegóły nowego albumu

  2022-01-22

  Włoscy progresywni death metalowcy Sadist, których szeregi zasila Jeroen Paul Thesseling (Obscura) oraz Romain Goulon (ex-Necrophagist), ujawnili kolejne szczegóły dotyczące nadchodzącego albumu, "Firescorched". Są wśród nich okładka, spis utworów i data wydania.

   

  "Firescorched" ukaże się 20 maja nakładem Agonia Records. Na 18 lutego zaplanowana została premiera pierwszego singla, "Finger Food". W tym samym czasie rozpocznie się przedsprzedaż albumu oraz poznamy formaty, w jakich album będzie dostępny.

  Sadist opisuje nowy album jako najszybszy, najbardziej ekstremalny, a jednocześnie najbardziej eksperymentalny ze wszystkich dotychczasowych płyt. Jak dodatkowo czytamy w notce prasowej: Słychać na nim powiew świeżości. Po raz pierwszy zespół wykorzystał blast beaty. Całość oddaje atmosferę horroru, w połączeniu z mrocznymi i udręczonymi tekstami. Charakterystyczny styl formacji, splatający progresywny death metal, jazz i środkowowschodnie wpływy, usłyszymy na dziewięciu nowych utworach (jedenastu, jeśli liczyć dwa bonusowe utwory).

  Spis utworów:
  1. Accabadora
  2. Fleshbound
  3. Finger Food
  4. Burial of a Clown
  5. Loa
  6. Aggression/Regression
  7. Three Mothers and the Old Devil Father
  8. Trauma (Impaired Mind Functionality)
  9. Firescorched
  10. Rerek *
  11. Accabadora (Atitai)*

  *Dodatkowe utwory; tylko Box CD.

  Zespół tworzą współzałożyciel, gitarzysta i klawiszowiec Tommy Talamanca (od 1991), wokalista Trevor Sadist (od 1996) oraz nowi członkowie; perkusista Romain Goulon (ex-Necrophagist, ex-Benighted) i basista Jeroen Paul Thesseling (Obscura, ex-Pestilence).

  Album został nagrany, zmiksowany i zmasterowany w Nadir Music Studios we Włoszech. Za konsolą zasiadł Tommy Talamanca. Okładkę albumu przygotował Paolo Puppo.

  "Firescorched to Sadist 2.0," komentuje Talamanca. "Nie jest to album koncepcyjny, pomimo że większość tekstów jest ze sobą powiązana i opisuje historie rodem z horrorów. Album jest bardzo mroczny. Wszyscy pokochaliśmy też okładkę, która dodatkowo podkreśla atmosferę grozy."

  Skład:
  Trevor Sadist - wokal
  Tommy Talamanca - gitara, klawisze
  Jeroen Paul Thesseling - bass
  Romain Goulon - perkusja

  Sadist on-line:
  Website: www.sadist.it
  Facebook: www.facebook.com/sadstofficial/
  Instagram: www.instagram.com/sadist_official/
  YouTube: www.youtube.com/user/Sadistribe
  Spotify: open.spotify.com/artist/3dmVTaRcdhzAJR0FOvKCDt

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: agoniarecords.com/store
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  SadistAgonia RecordsJeroen Paul ThesselingRomain Goulon


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.