news





the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...





Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...





news

 • Dark Funeral (se) - klip do pierwszego singla z nowej płyty "We Are The Apocalypse"

  2022-01-08

  Jak już informowaliśmy wcześniej, 18 marca ukazuje się nowy album szwedzkiej gwiazdy black metalu zatytułowany "We Are The Apocalypse". Zgodnie z zapowiedzią, wczoraj upubliczniony został pierwszy singiel - od razu klipem video, z którego stworzenie odpowiada dobrze znana z kreacji choćby teledysków Behemoth - Grupa13. Poniżej do posłuchania i obejrzenia "Let the Devil In":

   

  Jak opowiada Lord Ahriman: Z wielką przyjemnością możemy niniejszym zaprezentować Wam po raz pierwszy nasz nadchodzący album "We Are The Apocalypse" z kompozycją "Let The Devil In". Jest to być może nieco odmienny dla nas utwór, ale wciąż kryje w sobie prawdziwą ciemność i ducha, jakim jest Dark Funeral. Dla nas wszystkich było oczywiste, że to będzie właśnie ten utwór, który ustawi poprzeczkę i który udostępnimy jako pierwszy. Opatrzony jest on również teledyskiem, który nagraliśmy we Wrocławiu razem z Grupą13. Praca w tak profesjonalnym zespole była naprawdę wielką przyjemnością. Rezultat jest znakomity i bardzo dobrze pasuje do mrocznej historii przedstawionej w "Let The Devil In". 

   

  www.facebook.com/darkfuneral

  www.darkfuneral.se

  added by: Olo
  source: fb / Dark Funeral

  Dark FuneralCentury Media RecordsGrupa13


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.