news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Angerpath "Forgotten World" CD już niebawem w Deformeathing Prod.

  2022-01-06

  Deformeathing Production donosi o reedycji albumu "Forgotten World" nieistniejącego już, death metalowego Angerpath, który tworzyli swego muzycy śląskiego NewBreed:

  "Na polskim i światowym rynku pojawia się cały czas bardzo wiele reedycji. Nie wszystkie diamenty zostały jednak wykopane i pokazane. Jednym z nich jest debiutancki album Angerparth. Album oryginalnie wydany w 2007 roku przez amerykański label Epitomite Productions, niestety bez dystrybucji w Polsce. Nie były to jeszcze czasy facebooka i możliwości promocyjnych więc album przeszedł bez echa. Materiał na "Forgotten World" po latach nadal brzmi świeżo i  zdecydowanie jest warty ocalenia od zapomnienia!
  Na potrzeby reedycji płyta została ponownie zmiksowana, ożywiona nowym brzmieniem garów, całość dostała nowego szlifu oraz nabrała "nowego życia". Angerpath to wyjątkowe combo w składzie którego znajdziemy cały skład progresywnego zespołu NewBreed + Pachu/Hostia na wokalach. Naturalną koleją rzeczy oraz znakami firmowymi jest więc melodia, feeling, odpowiednie jebnięcie i brutalny, old schoolowy growl.

  Nikt tutaj nie sili się na wymyślanie koła na nowo, jednak na "Forgotten World" czuć doświadczenie, lata spędzone z instrumentami oraz na deskach sceny. Jest własny, wyjątkowy pierwiastek. Płyta zostanie wydana w standardowym jewel case + gruba książeczka + slipcase. Album został również odświeżony zupełnie nową oprawa graficzną za którą odpowiada wokalista kapeli – Łukasz "Pachu" Pach."

   

  Oto jak temat komentuje Tomasz Wołonciej:
  "Death metal to muzyka, która była bezpośrednim powodem dla którego  ja i wielu, wielu moich znajomych zaczęło czynnie grać w zespołach. Trzeba oddać hołd tym czasom – ludziom, zespołom i temu klimatowi ...setkom koncertów, magazynom, zinom, flyersom, zapachowi tamtych okładek i podziemnych sklepów płytowych... To była muza pewnego pokolenia. Zarówno wtedy, gdy to nagrywaliśmy jak i teraz wydając to ponownie – chodzi o kult tego grania. Mrok, ciężar, hałas, ciemność i gorycz – to jest metal płynący w żyłach!"

  Przedsprzedaż: 14.01.2022
  Data wydania: 28.01.2022

  "Human Is Left With Nothing" (Clip):

   

   

   

  Angerpath w sieci:
  www.facebook.com/angerpath/

  Deformeathing Prod. w sieci:
  www.deformeathing.com/
  www.facebook.com/deformeathing/
  www.deformeathing.bandcamp.com/

  added by: Olo
  source: Deformeathing Production

  AngerpathDeformeathing ProductionNewBreedHostiaEpitomite Productions


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.