news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Sentient Horror (us) - singiel z nowego albumu "Rites of Gore"

  2021-12-29

  Amerykańska Redefining Darkness Records zapowiada trzeci krążek death metalowców z Sentient Horror - "Rites of Gore". Ukaże się on 22 kwietnia 2022r. - w Stanach oczywiście nakładem Redefining Darkness, a w Europie za pośrednictwem Testimony Records. Poniżej klip do pierwszego singla, który został upubliczniony:


  Jak opowiada o nowym krążku lider grupy - Matt Moliti: Zacząłem pisać "Rites of Gore" w okolicach jesieni 2020 roku. Pandemia naprawdę wpłynęła na moją psychikę. Stałem się bardzo pesymistyczny i mizantropijny widząc niezdolność ludzi do współpracy i właściwego postępowania w obliczu globalnego kryzysu. Ten stan umysłu zaowocował materiałem, który jest, ogólnie rzecz biorąc, bardziej bezpośredni i brutalny niż nasz poprzedni album "Morbid Realms".

  Produkcją gitar, basu i wokali zajął się sam Matt Moliti w Bloomingdale w rodzinnym New Jersey. Nad nagraniami bębnów czuwał natomiast Scot Moriarty w Backroom Studios (Rockaway, NJ). Całość zmiksował Jonny Pettersson w szwedzkim Studio Unbound, a ostateczny mastering znów powierzyli Danowi Swanö w jego Unisound.

  Za widoczną poniżej okładkę odpowiada, jak łatwo się domyślić Juanjo Castellano. Layout całości robił Nestor Carrera, a za zdjęcia zespołu odpowiada Yves Metze.

   

  facebook.com/sentienthorrorofficial
  sentienthorror.bandcamp.com/album/rites-of-gore
  instagram.com/sentienthorrorofficial

  added by: Olo
  source: Redefining Darkness Records

  Sentient HorrorRedefining Darkness RecordsTestimony RecordsJuanjo Castellano


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.