news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Symbolical (pl) - nowa EP "Igne" już dostępna

  2021-12-27

  25 grudnia 2021 roku zespół Symbolical grający, jak sami to określają 'mystic death metal' wydał EPkę pod tytułem "Igne". Jest to pierwsza część trylogii, a jej kolejne dwie części ujrzą światło dzienne w 2022 roku. Jak dowiadujemy się z info prasowego - lirycznie materiał ten opowiada historię narodzin Jezusa. Na "Igne" Maryja rodzi Jezusa Antychrysta i skazuje świat na zagładę. Muzycznie jest to kontynuacja brzmienia z ich poprzednich wydawnictw: "Collapse in Agony" (2015) i "Allegory of Death" (2018).

  Płyta ukazała się w formacie cyfrowym i jest dostępna do odsłuchu na najpopularniejszych platformach streamingowych - frontl.ink/d2rydwg oraz na kanale Death Metal Promotion:


  Materiał na nośniku fizycznym jest dostępny na CD i można go kupić za pośrednictwem platformy Bandcamp oraz wytwórni Sarcophagus Records. EPkę Igne promują teledyski stworzone przez Natalię z Nstation:

  "The Call of Nazareth" - youtu.be/SdRKGxtavzQ
  "Disciple of Death" -  youtu.be/nM5Bye5vg34
  "Epiphany & Revival" - youtu.be/IjXWTzPrEdM

  Komentarz zespołu: "Chcieliśmy zawrzeć w formule trzech piosenek całą istotę Symbolical. Wściekłość i piękno to nasze ulubione uczucia. Uwielbiamy targać uczuciami słuchacza. Myślimy że EPka w całości zaskoczy niejedną osobę."

  Materiał na płytę został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi w JNS Studio przez Pawła Janosa. Proces rejestracji partii wokalnych nadzorował Arnaud Ménard w Sicarius Productions, który w przeszłości współpracował między innymi z Luca Turilli's Rhapsody. Okładka płyty to obraz William'a Blake'a "Judas go zdradza". Za teksty na płycie odpowiada Karol "Charles" Goździk (były basista zespołu Symbolical).

   

  Tracklista:
  1. The Call of Nazareth
  2. Epiphany & Revival
  3. Disciple of Death 

  Skład zespołu:
  Paweł "Cymer" Cymerman - gitara, wokal
  Konrad "Sloq" Słoczyński - gitara
  Dariusz "Daray" Brzozowski - perkusja
  Łukasz "Lukas" Matyja - bas

  www.facebook.com/Symbolicalofficial/
  symbolical.bandcamp.com/
  www.youtube.com/user/symbolicalofficial/videos
  www.instagram.com/symbolicalband/

  added by: Olo
  source: Solid Rock PR

  SymbolicalSarcophagus RecordsNstationJNS StudioSicarius ProductionsWilliam Blake


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.