news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Sphere (pl) - pierwszy gość na "Blood Era"

  2021-12-27

  Sprawy z nowym albumem stołecznego Sphere "Blood Era" nabierają tempa. Wiosną tego roku poznaliśmy okładkę, w połowie listopada zostały ukończone nagrania i na początku grudnia odbyły się miksy. Teraz zespół anonsuje pierwszego z dwóch gości na płycie. Tak, na razie tylko jednego.

  "I słowo ciałem się stało. Oto pierwszy z naszych gości na płycie. Przed Wami Damien Boynton!! Część z Was pewnie zna go z występu z Vital Remains w katowickim Spodku w 2007r oraz dvd które tam zostało nagrane! Damien zaśpiewał razem z V w utworze "Conquer The Christians" na naszym nadchodzącym, czwartym albumie "Blood Era"."

  10 stycznia zespół ujawni ponadto pierwszy singiel - "I am Death Incarnate". (wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/1031251277547391/)

   

  www.facebook.com/sphereband

  added by: Olo
  source: Mike / Sphere

  SphereDamien BoyntonVital Remains


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.