news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Funeral Mist (se) - nowy album "Deiform" za tydzień, można już zamawiać

  2021-12-10

  Jedyni i niepowtarzalni - Funeral Mist – jeden z najbardziej kultowych zespołów w katalogu NoEvDia – dostarcza nam "Deiform". Jak opisuje nowy album wydawca, jest to "Siedem utworów kontemplujących naturę boskości i śmiertelnej egzystencji ukazanych w płomiennym obiektywie black metalu. Podobnie jak w przpadku trzech poprzednich albumy, tak i "Deiform" prezentuje zupełnie inne podejście do produkcji dźwięku niż jego poprzednik. Niemniej jednak, od pierwszej do ostatniej piosenki, źródło tego wielowarstwowego szaleństwa jest niewątpliwe; wszystkie cechy klasycznego Funeral Mist są obecne. Już same interludia są same w sobie imponującymi kompozycjami. Nowatorsko wykorzystane zostały rozmaite sample, które stają się żywą częścią muzyki. I szalona oracja wygłoszona przez, jak wielu uważa, najlepszego i najbardziej wszechstronnego wokalistę w black metalu. Wszystko zwieńczone uduchowioną brutalnością w najokrutniejszej formie.

  "Deiform" jest doświadczeniem holistycznym, w tym sensie, że muzyka, sztuka i fotografia – wszystkie wywodzące się od inicjatora projektu, D. Rosténa – są ze sobą połączone, a tym samym najlepiej doświadczane razem. "

  CD i LP są już dostępne w sklepie internetowym NoEvDia.

   

  www.facebook.com/funeralmistofficial
  funeralmist.bandcamp.com
  www.noevdia.com
  www.facebook.com/noevdiaofficial

  added by: Olo
  source: Noevdia

  Funeral MistNoevdiaNorma Evangelium Diaboli


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.