news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Funeral Mist (se) - nowy album "Deiform" za tydzień, można już zamawiać

  2021-12-10

  Jedyni i niepowtarzalni - Funeral Mist – jeden z najbardziej kultowych zespołów w katalogu NoEvDia – dostarcza nam "Deiform". Jak opisuje nowy album wydawca, jest to "Siedem utworów kontemplujących naturę boskości i śmiertelnej egzystencji ukazanych w płomiennym obiektywie black metalu. Podobnie jak w przpadku trzech poprzednich albumy, tak i "Deiform" prezentuje zupełnie inne podejście do produkcji dźwięku niż jego poprzednik. Niemniej jednak, od pierwszej do ostatniej piosenki, źródło tego wielowarstwowego szaleństwa jest niewątpliwe; wszystkie cechy klasycznego Funeral Mist są obecne. Już same interludia są same w sobie imponującymi kompozycjami. Nowatorsko wykorzystane zostały rozmaite sample, które stają się żywą częścią muzyki. I szalona oracja wygłoszona przez, jak wielu uważa, najlepszego i najbardziej wszechstronnego wokalistę w black metalu. Wszystko zwieńczone uduchowioną brutalnością w najokrutniejszej formie.

  "Deiform" jest doświadczeniem holistycznym, w tym sensie, że muzyka, sztuka i fotografia – wszystkie wywodzące się od inicjatora projektu, D. Rosténa – są ze sobą połączone, a tym samym najlepiej doświadczane razem. "

  CD i LP są już dostępne w sklepie internetowym NoEvDia.

   

  www.facebook.com/funeralmistofficial
  funeralmist.bandcamp.com
  www.noevdia.com
  www.facebook.com/noevdiaofficial

  added by: Olo
  source: Noevdia

  Funeral MistNoevdiaNorma Evangelium Diaboli


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.