news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Cadaveric Fumes (fr) - dziś premiera debiutanckiego i ostatniego albumu

  2021-12-10

  Dzisiaj, 10 grudnia, za sprawą Blood Harvest swoją premierę ma debiutancki (i niestety, równocześnie pożegnalny) album francuskich old school death metalowców z Cadaveric Fumes "Echoing Chambers of Soul". Od dziś dostępna jest wersja CD i kasetowa natomiast winyle mają być gotowe w styczniu.

   

  "Mamy za sobą długie pięć lat wędrówki. Pięć lat prób wymyślenia na nowo swojego brzmienia, poszukiwania sensu, by dalej grać ukochany gatunek muzyki. Wylewaliśmy pot i krew, ciągle eksperymentowaliśmy, zmienialiśmy skład, wymyślaliśmy kawałki i wywalaliśmy je do kosza. Wyczerpujące.
  Ale oto jesteśmy. Dziesięć lat po powstaniu zespołu jesteśmy tutaj. Oto nasz debiutancki i ostatni album, "Echoing Chambers of Soul".
  Marzyliśmy o tej płycie przez długi, długi czas. Spalaliśmy się w nim, aż spaliliśmy sam zespół. Ostateczny rezultat jest jednak naszą największą dumą i mamy nadzieję, że Wam spodoba się tak samo jak nam."

  Zamówienia: shop.bloodharvest.se/?s=Echoing+Chambers+of+Soul&post_type=product


   

  www.facebook.com/cadavericfumes
  www.bloodharvest.se
  www.bloodharvestrecords.bandcamp.com
  www.twitter.com/BloodHarvestRec
  www.facebook.com/pages/Blood-Harvest-Records/300012152033

  added by: Olo
  source: Blood Harvest

  Blood HarvestCadaveric Fumes


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.