news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Cadaveric Fumes (fr) - dziś premiera debiutanckiego i ostatniego albumu

  2021-12-10

  Dzisiaj, 10 grudnia, za sprawą Blood Harvest swoją premierę ma debiutancki (i niestety, równocześnie pożegnalny) album francuskich old school death metalowców z Cadaveric Fumes "Echoing Chambers of Soul". Od dziś dostępna jest wersja CD i kasetowa natomiast winyle mają być gotowe w styczniu.

   

  "Mamy za sobą długie pięć lat wędrówki. Pięć lat prób wymyślenia na nowo swojego brzmienia, poszukiwania sensu, by dalej grać ukochany gatunek muzyki. Wylewaliśmy pot i krew, ciągle eksperymentowaliśmy, zmienialiśmy skład, wymyślaliśmy kawałki i wywalaliśmy je do kosza. Wyczerpujące.
  Ale oto jesteśmy. Dziesięć lat po powstaniu zespołu jesteśmy tutaj. Oto nasz debiutancki i ostatni album, "Echoing Chambers of Soul".
  Marzyliśmy o tej płycie przez długi, długi czas. Spalaliśmy się w nim, aż spaliliśmy sam zespół. Ostateczny rezultat jest jednak naszą największą dumą i mamy nadzieję, że Wam spodoba się tak samo jak nam."

  Zamówienia: shop.bloodharvest.se/?s=Echoing+Chambers+of+Soul&post_type=product


   

  www.facebook.com/cadavericfumes
  www.bloodharvest.se
  www.bloodharvestrecords.bandcamp.com
  www.twitter.com/BloodHarvestRec
  www.facebook.com/pages/Blood-Harvest-Records/300012152033

  added by: Olo
  source: Blood Harvest

  Blood HarvestCadaveric Fumes


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.