news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Voivod (ca) - nowy album zapowiedziany na luty 2022, pierwszy utwór do odsłuchu

  2021-12-08

  "Synchro Anarchy" - taki tytuł będzie nosił nowy, studyjny album kanadyjskich weteranów sc-fi metalu, którego wydanie Century Media zapowiada na 11 lutego 2022.

  Jak opowiada Away: "Nie możemy się już doczekać zaprezentowania naszego najnowszego, prawdziwie zespołowego dzieła. Nowy album to wynik nieskończonej ilości godzin spędzonych na pisaniu, rejestrowaniu demówek, nagraniach, miksach itd. Zarówno zespół jak i Francis Perron w RadicArt Studio dali z siebie wszystko co najlepsze, aby można to było doprowadzić do końca pomimo tych niezwykłych okoliczności, które doprowadziły nas z resztą do zatytułowania tej płyty "Synchro Anarchy". Uważamy, że zarówno muzycznie jak i brzmieniowo jest to 100% Voïvod i mamy nadzieję, że odbiór tego albumu będzie tak samo pozytywny jak radość, którą mieliśmy my z jego tworzenia. Oczywiście nie możemy się już doczekać zaprezentowania go na żywo!"

  Pierwszy do odsłuchu został upubliczniony utwór "Planet eaters":


  Preordery: voivodband.lnk.to/SynchroAnarchy

  Spis kawałków na "Synchro Anarchy":
  1. Paranormalium
  2. Synchro Anarchy
  3. Planet Eaters
  4. Mind Clock
  5. Sleeves Off
  6. Holographic Thinking
  7. The World Today
  8. Quest For Nothing
  9. Memory Failure

   

  www.facebook.com/centurymedia

  www.centurymedia.com
  www.facebook.com/Voivod
  www.voivod.com

  added by: Olo
  source: Century Media

  VoivodVoïvodFrancis PerronRadicArt StudioCentury Media Records


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.