news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Proscriptor McGovern's Apsû (us) publikuje nowy album w sieci

  2021-11-26

  Pochodzący z Teksasu  "mitologiczni occult metalowcy" Proscriptor McGovern's Apsû, którzy stanowią nowe wcielenie i bezpośrednią kontynuację Absu, udostępnili swój debiutancki album  "Proscriptor McGovern's Apsû " w sieci. Płyta ukaże się 26 listopada nakładem Agonia Records.

   

  Absu jest określany jako jeden z najważniejszych zespołów w historii amerykańskiego black metalu. Zespół został rozwiązany przez perkusistę/wokalistę Proscriptor'a McGovern'a (Russ R. Givens) 27 stycznia 2020, po 30 latach istnienia. Ponieważ ostatnia, niewydana płyta grupy miała się nazywać  "Apsû", McGovern scalił tytuł ze swoim imieniem by powołać nowy byt, Proscriptor McGovern's Apsû. Oprócz McGovern'a, szeregi zespołu w dalszym ciągu zasila basista Ezezu (Absu: 2009-2020) oraz nowi członkowie: wirtuoz gitary Vaggreaz (Possessed, Gruesome) i klawiszowiec Vorskaath (Zemial, Agatus). Celem McGovern'a było zachowanie charakterystycznego stylu i brzmienia, określanego jako  "mythological occult metal, " a także wzbogacone go o elementy muzyki psychodelicznej, fusion i vintage electronics.

   

  Zapytany o finalny kształt płyty, McGovern opisuje ją w następujący sposób: "Mając możliwość powołania tych członków zespołu, to prawdziwy honor. W mojej ocenie, nowym kompozycjom udało się uchwycić prawdziwy, choć szaleńczy potencjał grupy. " McGovern, który odpowiada również za produkcję albumu, dodał:  "Połączyłem swoje siły z tymi trzema muzykami by zwiększyć i uwznioślić soniczny pejzaż nagrań, w nadziei że nacisk położony na ‘mythological occult metal' płynnie połączy się z elementami psychodelicznymi i progresywnymi, zaciskając szczelną pętlę na uwadze słuchacza. Co ważne, wysoce sobie cenię wydawnictwo Agonia za przeniesienie naszej muzyki i wiedzy na kolejny poziom."

  Płytę nagrano w kilku różnych studiach, a ostateczny miks otrzymała w Dallas (Teksas) u boku McGovernr'a i J.T. Longorii (Absu, King Diamond, Solitude Aeternus). Masteringu dokonał nominowany do szwedzkiej nagrody Grammy Karl Daniel Lidén w Szwecji. Gościnnie na albumie zagrali Ross Friedman (Ross The Boss, ex-Manowar), Rune Eriksen (Aura Noir, Vltimas, ex-Mayhem), Alex Colin-Tocquaine (Agressor) i The Dark (Agatus).

  Za okładkę i oprawę graficzną odpowiada ceniony polski ilustrator Zbigniew Bielak (Darkthrone, Portal, Watain). Na potrzeby książeczki, przygotował również osiem osobnych ilustracji, powiązanych z tekstami albumu. Tak o pracy Bielaka mówi McGovern:  "Z wielką bystrością uchwycił artystyczny puls, kiedy przedstawiłem mu swoje spekulacje na temat zawartości płyty i warstwy lirycznej. Niektóre z ilustracji są powiązane z kilkoma utworami, inne dedykowane tylko jednemu. W przypadku każdej z nich, Zbigniew wykazał się niezwykłym wyczuciem w przenoszeniu na papier wątków, które sobie obmyśliłem ".

  McGovern kontynuuje w odniesieniu do tekstów, jakie znalazły się na nowym albumie:  "Ten album został napisany dla tych, którzy są ciekawi i nieustraszeni w ścieżkach wiedzy tajemnej. Kosztem czasu i przestrzeni zebrałem wiedzę, którą można uznać - w moich subiektywnych teoriach - za ‘mitologiczny occult metal' czerpiący z Thelemy i formuły Zos Vel Thanatos, a także fraktalnej ontologii i (naturalnie) mitologii bliskiego wschodu."

   

  Utwory na  "Proscriptor McGovern's Apsû ":
  I. Amenta: Accelerando: Azyn including Hierophantasmal Expounder
  II. Esoterically Excoriating The Exoteric
  III. Quasaric Pestilence
  IV. Mirroracles
  V. In-Betweeness Gateway Commuters
  VI. Jupiter In Capricornus
  VII. Dedicated To Thoth, But Azathoth Wasn't Listening (A Necroloquy)
  VIII. Caliginous Whorl
  IX. The Coagulating Respite
  X. Prana: Therion: Akasha
  XI. Tantrums Of Azag-Kkû
  XII. Every Watchtower Within Is The Axis Of A Watchtower Without including Totemic Thresholds

  Formaty:
  - Jewelcase CD
  - Digi Slipcase CD
  - Clam–Shell Box CD (limit. do 1000 numerowanych kopii z przypinką i flagą)
  - Czarny LP
  - Bagienny/zielony LP
  - Złoty LP
  - Rtęciowy/srebrny LP
  - Ultra przejrzysty LP
  - Picture LP
  - Splatter LP
  - Kaseta
  - Pliki cyfrowe

  Ubrania:
  - T-shirt 1 – Quasaric Pestilence (biały na czarnym tle)
  - T-shirt 2 – Tantrums Of Azag-Kkû (czarny na szarym tle)
  - T-shirt 3 – Logo With Sleeve Prints (czerwony na czarnym tle)
  - Czarna bluza z zamkiem

  Skład:
  Proscriptor McGovern – perkusja, teksty, echoplex, flet papago, analogiczne i cyfrowe syntezatory, wokale
  Vorskaath – analogowe i cyfrowe syntezatory, klasyczna/akustyczne gitara, melotron i generator sygnału
  Vaggreaz – gitara prowadząca, rytmiczna i akustyczna
  Ezezû – elektryczny bass, dodatkowe instrumenty i wokal

  Przedsprzedaż:
  www.apsu.us

  Pierwszy singiel:
  youtu.be/oDzBehdUies

  PROSCRIPTOR MCGOVERN'S APSÛ on-line:
  Website: absu.us
  Facebook: www.facebook.com/officialabsu
  Twitter: twitter.com/absunetwork
  SoundCloud: soundcloud.com/absu
  Bandcamp: absu.bandcamp.com/
  Instagram: instagram.com/officialabsu
  YouTube: www.youtube.com/user/OfficialABSUChannel
  Reverbnation: www.reverbnation.com/absu
  Spotify: open.spotify.com/artist/3eVkhnD2UKVjX5uiUsqfXP

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: agoniarecords.com/store
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  Proscriptor McGovern's ApsûAgonia RecordsProscriptor McGovernAbsuZbigniew BielakKarl Daniel LidénRoss FriedmanRune EriksenAlex Colin-TocquaineThe Dark


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.