news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Drugi album Phrenelith (dk) w grudniu w Nuclear Winter, utwór do odsłuchu

  2021-11-15

  10 grudnia nakładem Nuclear Winter Records ukaże się drugi album kopenhaskiej, death metalowej rewelacji - Phrenelith. Płyta nosi tytuł "Chimaera" i, jak czytamy w notce wydawcy: "...zawiera siedem utworów powalającego death metalu, z tekstami mocno inspirowanymi mrocznymi aspektami greckiej mitologii i ukazuje przerażające, ale dobrze znane nam oblicze. Zagłębiając się w nowe i niezbadane terytoria muzyczne, włączając nowe, wyrafinowane elementy, atakowi Phrenelith towarzyszy przygnębiający mrok i przerażający oddech śmierci, z których zespół jest znany. Nie jest absolutnie przesadą sugerowanie, że ekspansywny horror "Chimaera" przyćmiewa ten znany z "Desolate Endscape". "

  Na albumie znalazły się trzy utwory, które pojawiły się już swego czasu na epce "Chimaerian Offspring". Zostały odświeżone i ponownie nagrane. Na łamach Decibel Magazine macie do odsłuchu jeden z nich - "Gorgonhead": www.decibelmagazine.com/2021/11/10/track-premiere-phrenelith-gorgonhead

  Wcześniej można było posłuchać utworu otwierającego płytę, "Awakening Titans":


  Za okładkę odpowiada Timo Ketola, a za miksy i mastering Greg Wilkinson, który pracował m.in. z Autopsy, Vastum, Necrot, Ossuarium, Undergang, czy Fetid. Nagrania miały miejsce w duńskim Studio Ballade.

  Spis kawałków:
  1. Awakening Titans 07:07  
  2. Chimaerian Offspring - Part I 04:22  
  3. Phlegethon 04:09  
  4. Gorgonhead 03:59  
  5. Kykytos 02:31  
  6. Χίμαιρα 01:27  
  7. Chimaerian Offspring - Part II 07:46  
  Czas całości:  31:21

   

  www.facebook.com/phrenelith
  phrenelith.bandcamp.com/

  added by: Olo
  source: Nuclear Winter Records

  PhrenelithNuclear Winter RecordsTimo KetolaGreg WilkinsonStudio Ballade


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.