news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Napalm Death (uk) - klip do utworu "Contagion" z ostatniej płyty upubliczniony

  2021-11-09

  Minęło nieco ponad rok od premiery "Throes of Joy in the Jaws of Defeatism" (Century Media, 18.09.2020), ale Napalm Death wciąż promują ten krążek czego wyrazem jest upublicznienie dzisiaj teledysku do utworu "Contagion" pochodzącego z tego albumu. 

   

  Reżyseria: Marc Nickel / Ljuba Generalova
  Produkcja: Ljuba Generalova
  Specjalne podziękowania zespół przekazuje Alex Gohari za pomoc i wspacrie.

  Mark 'Barney' Greenway tak komentuje temat poruszany w utworze: "Możemy mieć tylko nadzieję, że w ciągu czterech minut dostarczymy odpowiednią migawkę tego, co chcieliśmy zilustrować. Treścią tekstu i klipu do "Contagion" jest to, jak trudno jest zorganizować coś tak fundamentalnego, jak swobodne poruszanie się jako istota ludzka. Jest wręcz absurdalne, że niektórzy ludzie muszą uciekać się do śmiertelnego niebezpieczeństwa, robiąc rzeczy, takie jak jazda na pociągach, podczas gdy inni mogą poruszać się płynnie i swobodnie bez sekundy zastanowienia... Opowiadamy się za zniesieniem wszelkich granic. W uzupełnieniu, cały materiał na żywo został świetnie skręcony przez Ljubę Generalovą w wirtualnym drugim domu Napalm Death w Berlinie, a muzyka, można powiedzieć, po prostu porusza się jak pociąg."

  Shane Embury, który napisał muzykę i tekst do "Contagion", dodaje: "Muzycznie, "Contagion" jest nastawiony na maniakalną, intensywny koncertowy mosh pit, ale z dodanym dziwacznym refrenem w stylu 4AD! Mam wielu przyjaciół w społeczności latynoskiej i dzięki niektórym z nich dowiedziałem się i przeczytałem o niebezpiecznych podróżach, które podejmują rodziny, aby mieć szansę na lepsze życie. Jako rodzic cały czas myślę o przyszłości moich dzieci - właśnie o takich rzeczach chcemy pisać i zastanawiać się nad nimi w naszych tekstach!"

   

   

  www.facebook.com/officialnapalmdeath
  www.napalmdeath.org
  www.centurymedia.com

  added by: Olo
  source: Century Media

  Century MediaNapalm DeathMarc NickelLjuba Generalova


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.