news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Mentor (pl) - zapowiedź nowego albumu "Wolves, Wraiths and Witches"

  2021-09-25

  Jeszcze bez konkretnej daty, już ale wiadomo, że jeszcze w tym roku Pagan Records wyda trzeci album sosnowieckiego Mentor. Poniżej notka prasowa wydawcy:

  "Trzeci album Mentora, "Wolves, Wraiths and Witches", to kontynuacja stylu obranego już na debiutanckim "Guts, Graves and Blasphemy" – szybko i mocno, bez kompromisów. Dziewięć premierowych utworów czerpie z najlepszych wzorców ze świata hardcore'a i metalu, a teksty wciąż opowiadają historie z pogranicza okultyzmu i horrorów klasy B. "Wolves, Wraiths and Witches" wydaje się być najintensywniejszym krążkiem, jaki grupa dotychczas nagrała."

  Płytę zarejestrowano w całości w studiu Tall Pine Records, za miks i mastering odpowiadał jak zwykle Haldor Grunberg z Satanic Audio, a za oprawę graficzną albumu Branca Studio.

  Tracklista "Wolves, Wraiths and Witches":
  1. Equal in the Fire
  2. Satan's Snake-handlers
  3. Fed After Midnight
  4. The Great Grave in the Sky
  5. Creature Feature
  6. Dance of the Dead
  7. Blood is Love
  8. A Night So Grim
  9. Sealed in a Tomb

   

  Skład Mentor:
  Artur Rumiński – gitara
  Bartosz Lichołap – perkusja
  Piotr Gruenpeter– bas
  Wojciech Kałuża– wokale
  Zdjęcie zespołu: Wiktor Franko

  www.facebook.com/MENTORrock
  www.mentor666.com
  www.facebook.com/paganrecords
  pagan-records.com

  added by: Olo
  source: Pagan Records

  MentorPagan RecordsTall Pine RecordsHaldor GrunbergSatanic AudioBranca Studio


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.