news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Mentor (pl) - zapowiedź nowego albumu "Wolves, Wraiths and Witches"

  2021-09-25

  Jeszcze bez konkretnej daty, już ale wiadomo, że jeszcze w tym roku Pagan Records wyda trzeci album sosnowieckiego Mentor. Poniżej notka prasowa wydawcy:

  "Trzeci album Mentora, "Wolves, Wraiths and Witches", to kontynuacja stylu obranego już na debiutanckim "Guts, Graves and Blasphemy" – szybko i mocno, bez kompromisów. Dziewięć premierowych utworów czerpie z najlepszych wzorców ze świata hardcore'a i metalu, a teksty wciąż opowiadają historie z pogranicza okultyzmu i horrorów klasy B. "Wolves, Wraiths and Witches" wydaje się być najintensywniejszym krążkiem, jaki grupa dotychczas nagrała."

  Płytę zarejestrowano w całości w studiu Tall Pine Records, za miks i mastering odpowiadał jak zwykle Haldor Grunberg z Satanic Audio, a za oprawę graficzną albumu Branca Studio.

  Tracklista "Wolves, Wraiths and Witches":
  1. Equal in the Fire
  2. Satan's Snake-handlers
  3. Fed After Midnight
  4. The Great Grave in the Sky
  5. Creature Feature
  6. Dance of the Dead
  7. Blood is Love
  8. A Night So Grim
  9. Sealed in a Tomb

   

  Skład Mentor:
  Artur Rumiński – gitara
  Bartosz Lichołap – perkusja
  Piotr Gruenpeter– bas
  Wojciech Kałuża– wokale
  Zdjęcie zespołu: Wiktor Franko

  www.facebook.com/MENTORrock
  www.mentor666.com
  www.facebook.com/paganrecords
  pagan-records.com

  added by: Olo
  source: Pagan Records

  MentorPagan RecordsTall Pine RecordsHaldor GrunbergSatanic AudioBranca Studio


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.